GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
23 Ocak 2018 ( 2614 izlenme )
Reklamlar

Mandalı Kulağınızdaki Farklı Bölgelerde Bekletin – Olanlara Siz Bile İnanamayacaksınız

Bir yeriniz ağrıdığında ve iyi hissetmediğinizde ne yaparsınız?
 Sizce ağrı kesici tek çözüm mü? 
Eskiden ben de öyle düşünüyordum.

Bugünlerde ağrılar için alternatif tedavi yöntemleri var. Yöntemin işe yaramasındaki asıl neden kulaklardan geçen sinirlerin vücudun sinir merkezine kadar gitmesi.
Kulağınızdaki altı farklı nokta ile vücudunuzun çeşitli bölgelerindeki ağrıları geçirmek mümkün. Tek yapmanız gereken önce ağrınızın nerede olduğunu tespit etmek ve daha sonra kulaktaki belirli noktaya baskı uygulamak.

1- Sırt ve Omuz İçin: Kulağınızın en üstündeki nokta sırt ve omuz ağrılarının tedavisinde kullanılıyor. Bu bölgeye 1 dakikalığına mandal sıkıştırın. Omuzlarınızdaki ağrının azaldığını ve stresin yok olduğunu göreceksiniz.

2- Organlarınız için: İç organlarınızda bir ağrıma hissediyorsanız mandalı bir dakikalığına 2. bölgede bekletin. Eğer ağrınız çok fazlaysa hemen doktora görünün.

3- Eklem Ağrıları İçin: Ortanın biraz üstündeki 3. bölge ise eklem ağrılarına iyi geliyor. Bu bölgede mandalı bekleterek veya parmağınızda baskı uygulayarak eklem ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

4- Sinüz ve Boğazlar İçin: Bu bölge ise sinüs ve boğazla bağlantılı. Üşüttüyseniz ve sinüzitiniz baş gösterdiyse buraya mandalla baskı uygulayabilirsiniz.

5- Sindirim İçin: Bu bölge ise sindirimle yakından alakalı. Mideniz ağrıyorsa bu bölgeye mandal sıkıştırabilirsiniz. Mideniz bulanıyorsa da aynı yöntemi yine bu bölgeye uygulayabilirsiniz.

6- Başınız ve Kalp İçin: Kulağınızın en alt bölgesi ise vücudun en önemli bölgeleri olan baş ve kalple bağlantılı. Baş ağrıları için bu bölgeye baskı uygulayabilirsiniz. Kaynak: tr.newsner.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Genç Kadın Yüzüne Pirinç Sürdükten Sonra Tanınmaz Hale Geldi Bacaklarınızın Bu Noktasına Bastırmak Hangi Hastalığı Geçiriyor? Bu Yedi Sağlık Sorununu Yaşayanlara Günlük Bir Avuç Kabak Çekirdeği Birebir Safran Bitkisi Görme Bozukluklarını Tedavi Eder