GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
04 Mayıs 2018 ( 12031 izlenme )
Reklamlar

MUTLAKA OKUYUN


Hz . Ali , hain bir el tarafından yaralandığında oğlu Hz . Hasan ağlayarak yanına girer . Hz . Ali : “ Seni ağlatan nedir oğlum?” der . Oğlu : “ Nasıl ağlamayayım , sen vefat etmek üzeresin.” der .

Hz . Ali : “ Yaptığında sana zarar vermeyecek sekiz tavsiyemi ezberle oğlum” der ve sözlerine şöyle devam eder : “ Zenginliğin en iyisi akıl zenginliğidir . En büyük fakirlik de ahmaklıktır . En büyük yalnızlık kendini beğenmektir . En büyük şeref güzel ahlâktır .”

Hz . Hasan , “ Babacığım bu dört tanesi . Bana diğer dördünü öğret .” dediğinde ise Hz . Ali şöyle buyurur: “ Ahmakla arkadaş olmaktan sakın . Sana faydalı olmak isterken zararı dokunur . Yalancı ile arkadaş olmaktan sakın . Çünkü o sana uzağı yakın , yakını uzak gösterir . Cimri ile arkadaş olmaktan sakın . Çünkü o kendisine en çok ihtiyaç duyduğun anda senden uzaklaşır . Fâsıkla , kötü kimse ile arkadaş olmaktan sakın . Çünkü o , çok değersiz bir şeye seni satar.”

Okuyup ibret alanlar olur, Başkalarıda okusun diye bir kez paylaşmayı unutmayın lütfen..!

Bunu paylaş:

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kenzül Arş Dua'sı Hz. Muhammed (s.a.v.) bundan tam 1400 yıl önce bir tehlikeye dikkat çekmişti. 6 Adet kavrulmuş sarımsak yedikten 24 saat sonra Vücudunuzda gerçekleşenler... Oksijen Bombası: Bu Bitkiyi İle Evinize taze hava sağlayın!