GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
04 Mayıs 2018 ( 13294 izlenme )
Reklamlar

MUTLAKA OKUYUN


Hz . Ali , hain bir el tarafından yaralandığında oğlu Hz . Hasan ağlayarak yanına girer . Hz . Ali : “ Seni ağlatan nedir oğlum?” der . Oğlu : “ Nasıl ağlamayayım , sen vefat etmek üzeresin.” der .

Hz . Ali : “ Yaptığında sana zarar vermeyecek sekiz tavsiyemi ezberle oğlum” der ve sözlerine şöyle devam eder : “ Zenginliğin en iyisi akıl zenginliğidir . En büyük fakirlik de ahmaklıktır . En büyük yalnızlık kendini beğenmektir . En büyük şeref güzel ahlâktır .”

Hz . Hasan , “ Babacığım bu dört tanesi . Bana diğer dördünü öğret .” dediğinde ise Hz . Ali şöyle buyurur: “ Ahmakla arkadaş olmaktan sakın . Sana faydalı olmak isterken zararı dokunur . Yalancı ile arkadaş olmaktan sakın . Çünkü o sana uzağı yakın , yakını uzak gösterir . Cimri ile arkadaş olmaktan sakın . Çünkü o kendisine en çok ihtiyaç duyduğun anda senden uzaklaşır . Fâsıkla , kötü kimse ile arkadaş olmaktan sakın . Çünkü o , çok değersiz bir şeye seni satar.”

Okuyup ibret alanlar olur, Başkalarıda okusun diye bir kez paylaşmayı unutmayın lütfen..!

Bunu paylaş:

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstek ve Dileklerin Gerçekleşmesi İçin Okunacak Dua SİRKE İLE AYAK MANTARINA SON !! DENEYENLER 1 GECE DE KURTULUYOR Nohut suyunun sağlığınıza faydaları ► Hikmet Ehli Zâtlar Buyuruyor ki: