GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
10 Nisan 2018 ( 2467 izlenme )
Reklamlar

Mutlaka Okuyun...


Oğlan annesi sanki “Padişahın anası” misali oğlunu bulunmaz hint kumaşı sanıp yere göğe koyamaz ve evlendiğinde gelinini küçümser. Bazen inceden inceye laf sokar, sanki oğlu ucuza gitmiş gibi hüzünlenir

Sevgili KAYINVALİDE ;
Oğlunu doğurman,onun tüm hayatına sahip olma hakkını doğurmaz .Çocuğunu yetiştirirken, geleceğini onun üzerine kurma, onun geleceğini başkasıyla kuracağını aklından çıkarma . İlla hayal kuracaksan oğlun yerine kocanla “bir yarın” hayali kur.

Sen bir prens doğurduğunu düşünüyorsan, unutma ki gelinin de annesi için bir prenses. Onlar artık bağımsız bir aile, bunu kabul et. Ne kadar çabuk kabullenirsen, diken olmaktan o kadar çabuk kurtulursun. Unutma ülkemizde boşanmalardaki en önemli 5 faktörün arasında kaynana dırdırı da sayılmaktadır.

Gelini küçümsediğin sürece ondan samimiyet bekleme, katlanılan ve idare edilen olmaktan öteye geçemezsin.Oğlunun hayatında vazgeçilmez olmak için gelinini kötülemene ve kötü görüp, göstermeye çalışmana gerek yok. İkinci plana düşme oğlunu kaybetme gibi gereksiz kaygılarını,gelini yetersiz göstermekle gideremezsin.

Oğlunu “ya öz ailen (aslında ben) ya da eşin” arasında bırakmakla sorunu çözemezsin. Gelininle varsa bir sorunun onunla yüzleşerek çözmelisin. Kendini,gelin annesiyle kıyaslama. Kızının evinde arı gibi hizmet edip,oğlunun evinde hizmet bekleyen olursan kaynanalık yapmış olursun, annelik değil. Geline “kızım, evladım” demezsen “anneciğim anneciğim” diye hitap etmesini bekleyemezsin.

Gelin de kendini sürekli sınavda hissettiği için ağzıyla kuş tutmaya çalışıp yaranmaya çalışır. Yıllarca başarılı eş olduğunu kanıtlamaya uğraşır.
Sevgili GELİN HANIM;
Kendinle barışık ol. Ne ailen ne de eşinin ailesi, hiç kimse sana madalya takmayacak. Kendini kanıtlamaya çalışmaktan vazgeç.Elbetteki saygısız olma ve de surat asma.Tepkisel olma, her şey için tetikte savunmaya geçmeye hazır şekilde gergin olma. Eşinin ailesini de rakip olarak görme. Ama kendini de ne değersizleştir ne de kimsenin seni değersizleştirmesine izin verme. Seni seven böyle sevsin, kabul eden de böyle kabul etsin.

Kimse kafasındaki gelin kalıbına seni sokamaz ve de aklındaki gelin kıyafetini sana giydiremez, Kimse de seni kafasına göre şekillendiremez. Eşinin ailesinin hatalarının acısını eşinden çıkarma, Eşini onların avukatı yapma. Eşini,seninle ve ailesi arasında bırakma. Onlarla geçinemiyorsan ,geçinebilecek kadar samimi ol.

Eşin üzerinden değil, birebir iletişimle çözmeye çalış problemleri. Eşini ailesiyle paylaşmayı kabullen. Kendi ailenle eşinin ailesini de kıyaslama.

Sevgili DAMAT BEY;
Her durumda aileni savunma. “Öyle demek istemedi” deyip hatalı kişileri temize çıkarma. Hata yapan olduğunda objektif ol ama aracı olma. Ailenin onayına göre evliliğini ölçme.

Eşinin ailesi ile olan yakınlık ile kendi ailenle olan mesafeyi kıyaslama. Eşit olmak zorunda değil.Unutma ki artık senin yeni bir ailen var, sınırları zorlama. Kimseyi memnun etmek için evlenmedin.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Nehir deyip geçmeyin, izleyin.. Özellikle Bebeklerde El Ayak ve Ağız Salgını Başladı Rokayı bolca tüketin çünkü. Bu Karışımla Horlamanın Önüne Geçebilirsiniz..