GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
08 Ocak 2018 ( 1399 izlenme )
Reklamlar

Muz Kabuğunun İnanılmaz Faydaları


Özellikle çocukların en vazgeçilmez meyvesi olan muzun faydası saymakla bitmiyor.
Araştırmalara göre muzun kabuğu içinden de kıymetliymiş. İşte muz kabuğunun inanılmaz faydaları.. Size, yaz-kış ayrımı olmadan sofralarımızdan eksik etmediğimiz muzun kabuğunun da tam bir şifa deposu olduğunu söylesek ne dersiniz? Ayakkabı boyasından diş temizleyeme kadar sayısız yararı var işte bunlardan bazıları…

1. Muz kabuğu mükemmel bir ayakkabı temizleyicisidir.Ayakkabı üzerine sürülen muz kabuğu, ayakkabıyı temizlerken, aynı zamanda ayakkabıya canlılık ve parlaklık da kazandırmaktadır.

2. Muz ve kabuğu, dişleri temizlemeye ve beyazlatmaya da yardımcıdır.3. Haşeri ısırmalarına iyi gelir.
Sinek ve benzeri canlıların ısırıkları nedeniyle, insan teni üzerinde oluşan kaşıntılar, muz kabuğu ile giderilebilmektedir.

4. Ayak topuklarına iyi gelir.Muz kabuğu, topuk bölgesine sürülmek sureti ile uygulandığında, topuk bölgesini rahatlatır ve uzun vadede nasırlar konusunda faydası dokunur.

5. Siğil gibi cilt hastalıklarına iyi gelir.Vücudun çeşitli yerlerinde bulunan kabarmış siğilleri, muz kabuğu sürerek güzelce temizlemek, muz kabuğunun bir başka faydasını ortaya çıkarmaktadır. tarih boyunca muz kabuğunun iç kısmının bazı yaralara sürülmesi, çeşitli kaynaklarca doğrulanmaktadır. Sedef hastalığında da bu yöntemin kullanıldığı, bir başka bilinen uygulamadır.

6. Sivilceli yüzler için muz kabuğu, faydalı ve zahmetsiz bir yardımcıdır.Gün sonunda güzelce temizlenen yüz bölgesine, yatmadan önce muz kabuğu sürülür.

7. Cilt içinCildin daha güzel ve taze bir hal alması için uygulanan cilt maskesi, muzun şifasından yararlanılmak maksadı ile basit bir şekilde hazırlanır.

8. Potasyum deposuPotasyum deposu olan muzun tansiyonu düşürme, kalbi aritmilerden koruma, kas güçsüzlüğünü azaltma gibi onlarca faydası var.

9. Kalp dostuKalbi aritmilerden korur potasyumdan zengin olma özelliği muzu kalbi aritmilerden koruma, kas güçsüzlüğünü azaltma, kas-sinir ilişkisini iyileştirme gibi özelliklerle de taçlandırır.

10. Hipertansiyon konusundaki olumlu katkısı da çok önemli bir nokta.
11. Bazı kanser çeşitleri
Bazı kanserlere karşı korur B6 vitamininden zengin yapısı muzu özellikle bazı kanserlere karşı korunmada da önemli doğal bir güç haline getiriyor. Özellikle kalın bağırsak ve rektumda oluşan kanserlerle böbrek kanserine karşı korunmada muz oldukça etkili bir kalkan. 
Bal ile karıştırılıp tüketildiğinde çocuklarda ateşi ve öksürüğü azaltır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çamaşırlarınız Yıkandığı Halde Tuhaf Mı Kokuyor? – Hemen Bunu Deneyin Günde 2 Kez İçin Öksürüğünüz Anında Kesilsin, Bronşit Yok Olsun Gitsin Ahmed-i Bedevî hazretlerinin talebesine vasiyeti KAYNAMIŞ YUMURTA SUYUNUN İNANILMAZ ETKİSİ!