GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
22 Mart 2018 ( 880 izlenme )
Reklamlar

NAMAZ; HEM NÛR’DUR, HEM SÜRUR.


İsa aleyhisselam bir gün deniz kenarından geçerken nurdan yaratılmış bir kuş gördü. İnsan ona baktığı zaman nurunun aydınlığından gözünü açamazdı.

Kuş gidip kendini çamura batırdı ve gidip denize girdi ve yine tertemiz olup parladı. Denizden çıkıp yine çamura battı ve gelip denize girip temizlendi. Bu hal tam beş sefer tekrar etti.
İsa aleyhisselam: “Bu kuş neden kendini çamura batırıyor, sonra çıkıp denize giriyor ve temizleniyor?” diye kuşun haline şaşırdı.

Allahü Zülcelal, İsa aleyhisselam’a şöyle vahyetti:
“Ya İsa! O, namazın temsilidir. Ahir zaman peygamberi Muhammed aleyhisselamın ümmeti namaz kıldığı zaman, aynı o kuşun denizde temizlenip nurlandığı gibi, hatalarından temizlenip nurlanacak. Yine hata yaparsa aynı kuşun çamura girmesi gibi zulmetle kaplanacak ve namaz kıldığı zaman tertemiz olacak. İşte namaz, insan için böyle kıymetlidir.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kefen soyan adam kabirde gördüklerini anlattı - İbretlik AYAK BAŞ PARMAĞININ YANINDA OLUŞAN KEMİK ÇIKINTISI (BÜNYON) NASIL GEÇER? Genç Görünmenin Sırrı Aspirin ve Limon İbrahim Erkalın beyin kanaması geçirmeden önceki son anları İŞTE SANİYE SANİYE O ANLAR