GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
16 Nisan 2018 ( 2734 izlenme )
Reklamlar

Nasırlardan Kurtulmanın En Etkili 6 Doğal Yolu


Nasır, cildin sürekli sürtünme, basınç ve tahrişten etkilenen ve bu nedenle sıkışan bölgeleridir. Nasırlar genelde ayakta görülür, ancak ciltle doğrudan temas halinde bir şeyler yaptığımız zaman ellerde oluşması da mümkündür.

Ayrıca bu bölgelerde nem eksikliği varsa, sıkı ayakkabılar giyiyorsanız veya ayaklarınız deforme olursa, nasır olması mümkündür. Dahası, diyabet hastaları veya herhangi bir dolaşım sistemi hastalığı olan hastalarda nasır oluşma riski yüksektir.

Genelde acı vermezler, bu durum nadirdir. Bununla birlikte, nasırları olan kişiler her zaman onlardan kurtulmanın yollarını arar. Çünkü nasırlar genelde çirkin bir görünüme sahiptir ve bazı ayakkabıları giyerken çok rahatsız edebilirler. Neyse ki, nasır oluşmaya başlamadan önce cildin yumuşak kalmasına yardımcı olabilecek birçok doğal tedavi vardır.

Bugünkü makalemizde nasırlardan kurtulmanın en etkili 6 yolunu paylaşmak istiyoruz; böylece oluşumunu ilk fark ettiğiniz zaman harekete geçebilirsiniz. Nasırlardan kurtulma vakti geldi!

1.  SODYUM BİKARBONAT Sodyum bikarbonat ayaktaki ölü deri hücrelerini temizlemeye yardımcı olur. Ayrıca, antibakteriyel özellikleri ile genelde sporcularda görülen mantar oluşumunu da önler. Buna ek olarak, anti-inflamatuar özellikleri ile nasırın boyutunu küçültür.

İhtiyacınız olan şeyler: 3 yemek kaşığı sodyum bikarbonat, 1 ponza taşı, Sıcak su (kullandığınız kaba göre ekleyin)

Talimatlar Ayaklarınız için dayanılabilir bir sıcaklığa ulaşana kadar suyu ısıtın, daha sonra büyük bir kaba dökün. 2 çorba kaşığı sodyum bikarbonatı ilave edin ve ayaklarınızı 10 dakika boyunca bu karışıma batırın. Sonra ayaklarınızı bir ponza taşıyla ovun ve durulayın. Haftada en az üç kez tekrarlayın.

2. ASPİRİN Bir başka alternatif ise aspirin kullanımıdır. Nasıra sebep olan sert cildi yumuşatır. Ayrıca, anti-enflamatuar bileşenleri nasır boyutunu küçültür ve etkilenen bölgedeki deriyi yumuşatır. İhtiyacınız olan şeyler:, 6 aspirin, 1 çay kaşığı limon suyu (2.5 ml),  1 çay kaşığı su (2.5 ml), 1 plastik torba

Talimatlar Aspirini ince bir toz elde edilene kadar ezin. Bundan sonra, bir macun elde edinceye kadar limon suyu ve su ile karıştırın.

Bu macunu etkilenen bölgeye ovun ve daha sonra bir plastik torbayla üstünü kapatın. Macunu 10 dakika tutun ve ardından ılık suyla durulayın. Sonra, etkilenen bölgedeki ölü cilt hücreleri almak için bir ponza taşı kullanın ve bunu her gün tekrarlayın.

3. LİMON Limon suyu ve kabukları eller ve ayaklardaki nasır tedavisi için uygundur. Limon cildin çatlamasını, enfeksiyon oluşumunu önler. Bunu içeriğindeki maddelere borçluyuz.

İhtiyacınız olan şeyler: 1 limonun kabuğu, 1 bandaj, 1 limonun suyu Talimatlar Limon kabuğunu nasıra koyun. Bandajla sarıp bir gece bekletin. Sonraki gün limon kabuğunu yenisiyle değiştirin ve bu süreci bir kaç gün tekrarlayın. Buna ek olarak, nasırların tedavisini kolaylaştırmak için bölgeye limon suyu da sürebilirsiniz.

4. SOĞAN Soğan ayakta oluşan nasırlar için rahatlıkla kullanılabilir. Antimikrobik ve anti-enflamatuar özellikleri sayesinde nasırları iyileştirmeye yardımcı olur.

İhtiyacınız olan şeyler: 1 dilim soğan, 1 tatlı kaşığı limon suyu (5 ml), 1 tatlı kaşığı tuz (5 g), 1 yara bandı, 1 ponza taşı Talimatlar, Kalın bir dilim soğan kesin, tuzu ve limon suyunu üstüne dökün., Dilimi nasıra koyun ve gece boyunca bandajla kapalı tutun. Bir hafta boyunca tekrar edin ve sonunda ponza taşıyla her gün temizleyin.

5. HİNT YAĞI Hint yağı nemlendirir ve yeniler. Ellerde ve ayaklarda nasırı azaltmaya yardımcı olur. İhtiyacınız olan şeyler: 1 çay kaşığı Hint yağı (15 g), 1 bandaj

Talimatlar Ayaklarınızı sirkeli suda 10 dakika bekletin. Hint yağını sürün ve bandajla kapatın. Her gün tekrarlayın.

6. PAPATYA Papatyanın rahatlatıcı etkisi nasırların ciltte oluşturduğu çatlakları giderir.

İhtiyacınız olan şeyler:, 3 yemek kaşığı papatya (30 g), 1 litre su, 1 diş ezilmiş sarımsak

Talimatlar Papatyaları suda kaynatın. Kaynamadan önce sarımsağı ekleyin. Ateşte bırakıp bir kaç dakika bekletin. Sıvıyı süzün. Banyonuza koyun. Soğuk su ekleyin ve ayaklarınızı 20 dakika bekletin. Bunu haftada üç kez tekrarlayın.

Unutmayın. Her zaman nefes alan ve rahat ayakkabılar giyin. Cildin iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. Dahası, görünür sonuçlara ulaşmak için sabırlı olun. Bu tedaviler hemen sonuç vermez.

Bunu paylaş:

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

OLDUKÇA DÜŞÜNDÜRÜCÜ Genç Görünmenin Sırrı Aspirin ve Limon Bozdağ'dan Eylül'ün ölümü ile ilgili açıklama Karın Bölgesindeki Ödemi Atan İçecek Tarifi