GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
31 Ocak 2018 ( 3975 izlenme )
Reklamlar

Odanıza Koyacağınız Bu 5 Bitkiyle Uykusuzluk Sorununuza Elveda Diyeceksiniz..


Bugünlerde birçok kişi uykusuzluk sorunu yaşıyor. Ancak uykusuzluk probleminizi kendi kendinize çözmeniz de mümkün. Belki hayat tarzınızı değiştirmeyi, yediğiniz içtiğinize dikkat etmeli veya daha fazla spor yapmayı düşünmelisiniz.

Herkesin buna farklı bir çözümü vardır. Belki de uykusuzluk sorununuzu gidermek için sırtınızı bitkilere dayamanın sırası gelmiştir. İşte yatak odanıza koyacağınız ve uykunuzu düzenleyecek o beş bitki:

Lavanta Lavantanın anksiyete, depresyon ve uykusuzluğa iyi geldiği biliniyor. Birçok kişi banyoda lavanta yağı içeren ürünler kullanıyor. Yapılan araştırmalarda ise lavantanın strese neden olan hormon kortizolü düşürdüğü kanıtlandı. Yatak odanıza neden lavanta koymayasınız? Bütün gece rahat hissedeceksiniz.

Aloe Vera Yapılan çalışmalarda aloe veranın havadaki zehirli kimyasalları emdiği ve bolca oksijen ürettiği görüldü. Ayrıca bu bitki uykusuzluk sorunu yaşayanlara da yardımcı oluyor.

TavşankulağıTavşankulağı daha iyi nefes almanıza yardımcı olur ve sinir sisteminizi güçlendirir. Bolca oksijen üreten bitki havadaki karbondioksiti de emerek oda içindeki havayı düzenler. Daha rahat uyumanıza yardımcı olan bitki ayrıca baş ağrılarını geçirir ve tansiyonu dengeler.

Sarmaşık Evde en kolay yetiştirilebilecek bitkilerden biri de sarmaşıktır. Havadaki zehirli kimyasalları emer ve taze oksijen sağlar. Ayrıca sarmaşık küflenmeyi %94 oranında önler. Odasında sarmaşık olan daha temiz ve rahat nefes alır.

Yasemin Sadece büyüleyici kokmazlar. Aynı zamanda insanların sağlığını da olumlu yönde etkilerler. Yasemin yıllardan beri alternatif tıbbın gözbebeğidir. Yapılan araştırmalarda ise yaseminin uyku kalitesini arttırdığı görülmüştür.

Uykusuzluk sorunu yaşayan birilerini tanıyor musunuz? Hemen yazıyı onlara da bildirim!

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Küçük kız elini yerdeki deliğe sokuyor ve öyle bir şey çıkıyor ki...GÖRÜNCE ŞOK OLACAKSINIZ! ÖKSÜRÜĞE SON.! Kaynamış Yumurta Suyunun İnanılmaz Etkisi! Aydın'daki yaya geçidini gören sürücü-ler frene basıyor