GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
24 Mart 2018 ( 5376 izlenme )
Reklamlar

OKUMADAN GEÇMEYİN / OLDUKÇA GÜZEL..


Bir gün okyanusta yol alan bir gemi kaza geçirerek battı. Gemiden tek bir kişi sağ kurtuldu. Dalgalar bu adamı küçük ıssız bir adaya kadar sürükledi.

Adam ilk günler kendisini kurtarması için Allahü Teala’ya yalvardı ve yardım bulurum umuduyla ufka baktı. Ama ne gelen oldu ne giden….

Daha sonra rüzgardan yağmurdan ve vahşi hayvanlardan korunmak için ağaç dallarından ve yapraklarından bir kulübe yaptı. Sahilde bulduğu gemiden arta kalan konserve pusula gibi eşyaları bu kulübeye koydu.
Günler hep aynı şekilde geçiyordu.

Balıkavlıyor pişirip yiyor ve ufku gözlüyordu. Allahü Teala’ya dua ediyordu. Bir gün tatlı su getirebilmek için yola koyulmuştu. Döndüğünde bir de ne görsün binbir emekle yaptığı ve tek tutunduğu dal olan tahta kulübesi alevler içerisinde cayır cayır yanıyordu.

Başına gelebilecek en kötü şeydi bu.. Keder ve öfke içinde donakaldı. Artık bu ıssız adada başını sokabileceği bir kulübesi bile kalmamıştı..

Bu üzüntüyle Allah’ım bunu bana nasıl yapabildin diye feryat etti. O geceyi üzüntü ve keder içinde geçirdi.
O kadar dua ettiği halde bu olayı başına getirmesinden dolayı Allahü Teala’ya sitemler etti.

Ertesi sabah erken saatlerde adaya yaklaşmakta olan bir geminin düdük sesiyle uyandı. Onu kurtarmaya geliyorlardı. Benim burada olduğumu nasıl anladınız? diye sordu bitkin adam kendisini kurtaranlara.

Cevap onu hem şaşırttı hem de çok utandırdı: “Dumanla verdiğiniz işareti gördük” Bu hikayeden sonra sizin aklınıza bu ayet-i kerime ve hadis-i şerif gelmedi mi ?

Hoşlanmadığınız şey sizin iyiliğinize; sevdiğiniz şey de, kötülüğünüze olabilir. Siz bilmezsiniz, Allah bilir. [Bakara 216] Allahü teâlâ, duanızı kabul eder. Dua ettim, hâlâ duam kabul olmadı diye acele etmeyiniz! Allah’tan çok isteyiniz! Çünkü kerem sahibinden istiyorsunuz. [Buhari] Hadis-i Şerif

Başkalarıda okusun diye bir kez paylaşırmısın.!
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte hamile kadına tecavüz edip öldüren iki cani! Tükürün yüzlerine!! Hatay'a girmeye çalışırken Kuruyer'de yakalanan canlı bombaların ilk görüntüleri. Şunları Yaptıktan Sonra Hiçbir Hastalığınız Kalmaz Bir Şişe Süt Hikayesi