Reklamlar

Parmakları uyuştuğu için hastaneye gitti, doktor hatası sebebiyle felç kaldı

"AYNI GÜN TEKRAR AMELİYATA ALDILAR BİR ŞEYİ EKSİK GÖRMÜŞÜZ DİYE"

Sabah 07: 00'de hastaneye gittik. Öğleden sonra ameliyata girdik. Ameliyattan sonra yoğun bakımdan çıktıktan sonra kollarım çalışıyordu ayaklarımı hissetmiyordum. Yatağa servise aldılar bizi. Aynı gün tekrar ameliyata aldılar bir şeyi eksik görmüşüz diye. Ameliyattan çıktım. Ateşlenmeye başladım ben. Gözlerimi açamıyordum. Başım ağrıyordu. Ağrı kesiciler ve serumlar taktılar. Boynumdaki sıvı kaçağıymış, sürekli yalan söylüyorlar bize. Şu gün bugün iyileşeceksin diyor. Ödem alacağım diyerek ameliyat haneye götürdü. Sıvı kaçağını aldı. 3 ay 5 gün hastanede kaldım" ifadelerini kullandı.

"BİLİRKİŞİ DOKTOR HATASI YOK DİYOR"

Yapılan ameliyatların ardından felç olan Mehmet Ali Uysal, hukuki süreç başlattıklarını ifade ederek, yargı sürecinde bir mesafe kat edemediklerinden yakındı. Uysal, "Dava açtık ama ilerlemiyor. Bilirkişi doktor hatası yok diyor. Kaymakamlık soruşturmaya izin vermiyor" dedi.

"KİMSE BİZE SAHİP ÇIKMIYOR"

Felç olduğundan itibaren eşini bir an olsun yalnız bırakmayan Güldari Uysal, "18 Ağustos'ta numune hastanesine gönderdiklerinde biz gittik. Doktor bizi bekliyordu. Orada acil ameliyat olması gerektiğini söylediler. Ben de ameliyat olmasını istemiyordum. Eşimi ameliyat olmadan iyileştirin dedim. O da yok dedi dışarıya çıkarsın felç olursun dedi. Ameliyat 1.5 saat sürer dedi. Mikro cerrahi, bir gün sonra taburcu dedi. Herhangi bir riskin olmadığını söyledi. Çok basit bir ameliyat olduğunu söyledi. Ameliyata girdik. 1.5 saatlik ameliyattan yaklaşık 4.5 saatte çıktı. Yoğun bakımda kaldı. Ertesi gün geldi boynundan aşağısı felç. Çok şiddetli ağrılar çekti. Hala çekiyor. Izdırabı var o dayanamıyor biz de dayanamıyoruz. 3 yıl geçti geceli gündüzlü bizim hiç uykumuz yok." şeklinde yaşadıklarını anlattı. Hukuk sürecinde de mesafe kat edemediklerini belirten Güldari Uysal, "Bir buçuk, iki sene oldu biz bir adım dahi gidemedik. Daha mahkemeye çıkmadık. Doktorun hatasının olmadığını söylüyorlar. Biz ne yapacağımızı bilemedik. Ben cumhurbaşkanımızdan, başbakanımızdan gereken neyse ben onların vatandaşıyım. Gerekirse eşimin yurt içi yurt dışı tedavisini istiyorum. Bana sahip çıksınlar. Ben onların vatandaşıyım. Ben onların bize sahip çıkmalarını istiyorum. Kimse bize sahip çıkmıyor." dedi. Yetkililerden destek bekleyen Uysal ailesi, zor yaşam mücadelesini sürdürürken, eski ve sağlıklı günlerden sadece fotoğraflar kaldı.
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Zayıflatan, Göbek Eriten Limonlu Yoğurt Kürü