GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
08 Ağustos 2018 ( 15608 izlenme )
Reklamlar

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın Arasında Istemediğiniz Beyaz Teller Mi Çıkıyor? Saçlarınız Gri Görünmese Bile Bu Bir Kaç Tel Sizi Huzursuz Etmeye Yetiyordur. Hatta Saçlarınızı Boyatmak Ve Şekillendirmek Için Harcadığınız Paralar Da Can Sıkıcı Olmaya Başlamış Olabilir.

Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım;

Erken Yaşta Saç Beyazlamasının Nedenleri
Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor.
Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir.Saça rengini veren melanin maddesinin bu maddeyi salgılayan melanosit hücrelerinin ölmesi sonucunda azalması.

Stres tam olarak saçı beyazlatmasa da saçı beyazlatan etkenleri hızlandırıcı bir rol oynuyor.

Genç yaşlarda çok sık saç boyatmak, kimyasal saç ürünlerini sık kullanmak da saçın beyazlamasına yol açabilir.

Eğer yukarıda saydığımız nedenlerden bir veya birkaçından şüpheleniyorsanız önce bu durumları ortadan kaldırarak tedaviyi daha sonra düşünebilirsiniz. Tedavi için de bitkisel yöntemleri denemek isteyenler için önerdiğimiz bitkisel çözümler;

1. Hindistan Cevizi Yağı Ve Limon Suyu
Eşit miktarlarda Hindistan cevizi yağı ve limon suyunu birbiri ile karıştırın. Ölçü için karar veremiyorsanız her ikisinden de üçer çay kaşığı deneyebilirsiniz.Bu karışımla saç derinize 3 ila 5 dakika arası masaj yapın.


Bir saat bekledikten sonra saçlarınızı şampuanla yıkayabilirsiniz. Bu basit ve etkili yöntemin çoğu kişide işe yaradığı gözlemlenmiştir. Bu yöntemle sonuç almak için önemli olan her gün bu yöntemi düzenli olarak uygulamaktır. Beyaz saç probleminin yanı sıra saçınızı besler ve güçlendirir.
2. Köri Yprakları Ile Saç Rengini Koyulaştırma
Köri yaprakları saçlarınızın pigmentlerinin daha koyu olmasını sağlayabilir. Özellikle Hindistan Cevizi yağı ile kombine edildiğinde muhteşem bir saç toniği elde etmiş olursunuz.

Bir yemek kaşığı Hindistan Cevizi yağında bir avuç içi kadar köri yaprağını kaynatın. Daha sonra yağını süzün ve soğutmaya bırakın.

Saçlarınızın dibinden uçlarına doğru masaj yaparak sürün. Durulamadan önce 40-45 dakika saçlarınıza nüfus etmesini bekleyin. Bu işlemi haftada bir veya iki kere uygulayarak sonuç alana kadar devam edin.

Dilerseniz köri suyu ve köri suyu tüketerek bu tedaviye destek olabilirsiniz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABDESTİN ÇIKTIĞI YER. KANSERİN ÖLÜMÜ--MUTLAKA OKUYUN Siğilleri Doğal Yollardan Yok Edin Patates Yoğurt Diyeti İle 3 Günde 4 Kilo Verin