GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
10 Ekim 2018 ( 17335 izlenme )
Reklamlar

Sağ Tarafa Uyumanın 6 F-aydası

Sağ Tarafa Uyumanın 6 F-aydası Hepimiz iyi bir gece uykusu, günlük aktivitelerinizde enerjik olmak için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.
Dolayısıyla, bu bilimsel teoriyi kontrol etmeye karar verdik ve Sağ tarafta uyku pozisyonu almanın altı faydasını sizin için derledik….

1.Dalağınızın işini daha iyi yapmasına izin verir. Dalak, lenfatik sistemin en büyük organıdır ve vücudunuzun sol tarafında bulunur. sağ tarafta uyurken, dalak daha verimli çalışır. Bunun ana nedeni yer çekimi. Dalağın kan akışını hızlandırır ve bu da kirleri daha çabuk filtrelemesine izin verir.

2.Lenfatik sisteminizin işlevini geliştirir Lenfatik sistem, sistemimizdeki atıkları ve toksinleri uzaklaştırarak vücudumuzda hayati bir rol oynamaktadır. Uzmanlar, toraks kanalı (lenfatik sistemin en büyük lenf damarı) sol tarafımızda olduğunu söylüyor. Bu yüzden sağ tarafta uyku vücudun atık maddeleri daha etkin bir şekilde işleyebilmesine yardımcı olabilir. Lenfatik sistem ayrıca dokularınıza yağ, protein ve diğer önemli maddelerin taşınmasını sağladığı için sol tarafınızda bulunur; hücreleriniz bu besin maddelerini daha hızlı almanızı sağlar.

3.Bağırsağın İşlevini Kolaylaştırır. İnce bağırsak ve kalın bağırsak arasındaki bağlantı, ‘ileoçekal valf’ adı verilen bölgede vücudunuzun sol tarafında bulunur. Sağ tarafta uyuduğunuzda, yerçekimi kuvvetleri atık ürünlerin ince bağırsaktan kalın bağırsağa geçmesini kolaylaştırır. Bu kolonun vücudunuzdaki atıkları daha çabuk ortadan kaldırmasını sağlar.

4.Mide Ekşimesini Azaltır Sık sık mide ekşimesi çekiyorsanız, sağ tarafta yatmak iyi bir fikirdir. Bu pozisyonda, mideniz özofagusunuzu karnınıza bağlayan kalp sfinkterinin altında bulunacaktır. Sağ taraftaki uyku pozisyonu mide içeriğinin özofagusa geri gelmesini önler.

5.Karaciğerinizi, aşırı yüklemeden kurtarır Sağ taraftaki uyku pozisyonu toksinlerin ve diğer zararlı maddelerin karaciğerinize aşırı yüklenmesine izin vermeyecektir.

6.Kalbiniz için iyidir Kalbin sol tarafı akciğerlerden kan alır ve vücuda pompalar. Bu nedenle, sağ taraflı bir uyku pozisyonu, kalbinizin işini daha kolay ve etkili bir şekilde yapmasına yardımcı olabilir.

Sağ tarafta uyuduğunuzda, yerçekimi dolaşım sisteminizin işleyişini kolaylaştırır, özellikle aorta ve inferior vena kava, alt vücudun kalbe doğru oksijensiz kanı taşır ve omurganızın rahatlamasını sağlar

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Allah Öyle Bir Ses Vermiş Ki - Duyduğu Her Sesi Taklit Ediyor BU İLAÇ ÖLÜM SAÇIYOR! KULLANAN HASTALARDAN ÖLENLER OLDU Bal ve limonu karıştırınca bakın neler oluyormuş? Son Anlarında Cenneti Gören Şehit Bakın ne diyor!