GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
19 Şubat 2018 ( 16391 izlenme )
Reklamlar

Sağlığınız İçin Hangi Tarafa Yatmanız Gerektiğini Mutlaka Öğrenin!


Uyku süresinin zihinsel ve fiziksel refah için kritik önem taşıdığını biliyoruz, ancak uyku pozisyonunun optimum sağlık arayışında önemli bir faktör olabileceği ortaya çıkıyor. İnsanlar farklı pozisyonlarda uyurlar. Genellikle insanlar uyumak için en rahat hissettikleri konumu seçerler. Fakat eğer sol tarafınıza doğru yatarsanız, bu vücut sağlığınız için çok daha faydalı olabilir.

Sol tarafınıza doğru yattığınızda vücudunuzda oluşacak 7 olay:

1. Normal Kalp İşlevi Kalbin sol tarafı vücuda doğru kan pompalar. Bu da neden sol tarafımıza yatarak uyumamız gerektiğini gösterir. Bu sayede kalp siz uyurken bile düzgün şekilde çalışmaya devam edebilir.

2. Gece Mide Yanmasını Önleme Gastroözofageal reflü hastalığı veya asit reflüsü olması durumunda sol tarafınıza yatarak uyumanın faydasını görürsünüz. Bu konumdayken, mideniz kardiyak sfinkterinin(büzücü kas) altına yerleştirilir. Kardiyak sfinkter, yemek borusunu mideye bağlar. Sol tarafa doğru yatmış bir şekilde uyuyorsanız, midede bulunan yiyecekler yemek borusuna geri akmaz ve bu da gece gastroözofageal reflü veya asit reflüsünü önleyecektir.

3. Hamile Kadınlara Faydalı Hamilelik sürecinde sağ tarafta uyumanız da kesinlikle yanlış bir şey yoktur. Fakat, eğer sol tarafta uyuyorsanız, birkaç avantajın keyfini çıkarabilirsiniz.. Kan dolaşımınızın artmasını sağlar. Karaciğer ise istenmeyen ağırlığından kurtularak çeşitli işlevlerini yerine getirme konusunda rahatlayacaktır.

4. Lenfatik Sistemin Boşaltımını Arttırma Lenfatik sistem vücuttaki yabancı maddeleri ve toksinleri uzaklaştırır. Uzmanlara göre, lenfatik sistem soldaki göğüs kanalına akar. Bu nedenle sol tarafınıza doğru uyuyorsanız gece uykusu esnasında bu özellikten daha rahat yararlanabilirsiniz. Çünkü bu şekilde toksinlerin vücuttan atılmasını hızlandırmaya ve kolaylaştırmaya yardımcı olursunuz.

5. Karaciğerin Tıkanmamasına Yardımcı Olma Karaciğer vücudunuzun sağ tarafındadır ve sağ tarafınıza doğru yatmış bir şekilde saatlerce uyursanız maalesef ki bir süre sonra bazı problemlerle karşılaşabilirsiniz.Tehlikeli madde ve toksinleri tutmak ve vücudun dışına çıkmadan önce karaciğer tarafından nötrleştirilebilmesi için sol tarafa doğru uyumanız daha faydalıdır.

6. Dalağın İşlevlerini Arttırma Dalak, lenfatik sistemin bir parçası olan organdır. Vücudunuzun sol tarafında bulunur ve eğer o tarafta uyuyorsanız dalağınızın daha iyi çalışmasına yardımcı olacaksınız.

7. Bağırsağınızın Daha Düzgün Çalışmasını Sağlama Kalın bağırsağın ve ince bağırsağın bulunduğu sol tarafınızdaki bir birleşme yeridir. Atık ürünlerin uygun bir şekilde vücuttan atılmasını sağlamak için sol tarafta uyumalısınız. Sol tarafta uyurken, atıkların küçük bağırsaktan büyük bağırsağa daha rahat geçmesine yardımcı olursunuz. Böylece düzenli bağırsak hareketleriyle düzgün bir sindirim elde edersiniz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu bilgiler hayatınızı kolaylaştırmaya geliyor! KADİR GECESİNİ NASIL İHYA ETMELİ HANGİ İBADET VE ZİKİRLER YAPILMALI ? 30 Yıldır Baktığı Ağaç Belediye Tarafından Kesilen Yaşlı Adamın İnanılmaz İntikamı Evli Kadınla İlişkisi Duyulmasın Diye Öldürdü! bu gidis nereye :(