GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
13 Haziran 2018 ( 3469 izlenme )
Reklamlar

Salatalık Suyunun Mucizevi 10 Faydası

Salatalık suyu sağlıklı, besleyici ve çok yönlü bir içecektir. Salatalık suyunun içeriği yüksek miktarda K vitamini , A vitamini, C vitamini ve klorofil içerir. Salatalık suyunun birçok yararı vardır bunlardan bazıları, yüksek vital bulguları ve idrar organ taşlarını tedavi etmeyi içerir. Salatalık suyu, daha iyi bir tat için tatlandırıcılar ve farklı meyve suları ile karıştırılabilir.Salatalık suyu içtiğinizde size sağladığı faydaları öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

1.Vitaminlerin Zengin Kaynağı:
Salatalık, iyi bir B vitamini kaynağı sunar . İçerisinde sadece B vitamini değil bunun yanında birçok vitamin de bulunur.

2.Vücudunuzu Kurtarır:
Salatalığın %95’i sudur. Salatalık , vücudu nemlendirir ve toksinleri ortadan kaldırır. Salatalık, vücudun tek bir günde ihtiyaç duyduğu vitaminlerin çoğuna sahiptir.

3.Cilt ve Saç Bakımı İçin Salatalık Suyu:
Yüz ve gözler için salatalık suyunun nasıl kullanılacağını biliyor musunuz?  İki gözünüzün üzerine de bir dilim salatalık yerleştirin . Bu size kimyasal ilaç kullanmadan istediğiniz sonucu verecek bir yoldur. Ayrıca salatalığı sadece gözleriniz için değil saçlarınız için de çok faydalıdır. Salatalıktaki kükürt içeriği saç büyümesini uyarır .

4.Kanserle Mücadele Eder:
Salatalık larikinsinol, pinoresinol ve secoisolariciresinol içeren bir sebzedir. Bu 3 liganın, kanser  çeşitlerinin yanı sıra karsinom, seks bezi kanseri, dişi iç üreme organı kanseri ve adenokarsinom riskinin azaltılmasında güçlü bir analiz geçmişi vardır .

5.Evde Bakım
Sisli ve buğulanmış aynalara son ! Ayrıca bunu bir salatalıkla yapabileceğinizi biliyor muydunuz?. Bir ayna üzerini bir salatalık dilimi ile ovun ve böylece buğulanmayı ortadan kaldırabilirsiniz.

6.Kötü Nefesleri Hafifletir:
Bir dilim salatalık alın ve dilinizle birlikte ağzınızın üst kısmına 30 saniye boyunca bastırın.Böylece dilinizin üzerine koyduğunuz salatalık ağzınızdaki zararlı organizmaları ortadan kaldırır ve bu da nefesiniz kötü kokmasını önler.

7.Daha Zinde Uyanın:
Sabahların en büyük sorunu olan baş ağrısından kaçınmak için; yatmadan önce salatalık dilimleri yiyin . Salatalık, bazı temel besinleri desteklemek için baş ağrısı yoğunluğunu azaltan yeterli şeker, B vitamini ve elektrolit içerir .

8.Kilo Kaybı ve Sindirim Sistemine Yardım Eder:
Düşük kalorisi ve yüksek su içeriği sayesinde, salatalık fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için mükemmel bir diyettir. Salatalıktaki yüksek su içeriği ve zengin diyet lifleri, toksinlerin sistemden yok edilmesinde ve sindirime yardımcı olarak etkilidir. Günlük salatalık tüketimi kronik kabızlık için bir çözüm yolu olabilir.

9. Poligenik Bozukluk Tedavisi, Steroid Alkolü ve Kontrolleri Azaltır:
Diyabetik hastalar için yararlı olduğu düşünülen hipoglisemik üretimi ve ekzokrin bezinin hücreleri için salatalık suyunun içinde bulunan besinler gerekir. Araştırmacılar, salatalıklarda sterol olarak adlandırılan bir bileşiğin, steroid alkol seviyelerini azaltabildiğini bulmuşlardır. Salatalık çok sayıda potasyum ve lif içerir. Eğer düzenli salatalık tüketirseniz bu tarz şikayetlerinizin en aza indiğini farkedersiniz.

10. Ağrıyan Eklemler İçin Ağrı Kesici:
Salatalık, bağ dokularını güçlendirerek eklem sağlığını denetlemek ve desteklemek için kabul edilen mükemmel bir silikon dioksit kaynağıdır. Ek olarak A, B1, B6, C, D, K, folat, kalsiyum ve magnezyumdan oluşurlar. Ayrıca asit seviyelerini düşürerek artrit ağrısını azaltırlar.

Bu, salatalık suyunun faydaları hakkındaydı, şimdi tariflerdeki salatalık suyunun kullanımlarına bakalım.Mutfakta kullanır:
Salatalık suyu, kimyasal reaksiyonları ve besin kayıplarını önlemek için sıkıldıktan  15-20 dakika içinde tüketilmelidir.

Salatalıklı meyve suyu elde etmenin en basit yolu, ısıtmadan veya bir işlemden geçmemiş olan ham halidir.

Serinletici ve sağlıklı bir içecek için tuz ve karabiber ile birlikte havuç, domates, pancar ve salatalık ekleyin.Nasıl Saklanır?
İdeal olarak, salatalık suyu havaya maruz bırakılmamalı ve sıkıldıktan birkaç dakika sonra tüketilmelidir.

Umarım salatalık suyu faydaları hakkında bu  makale sizlere bilgilendirici olmuştur. Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ayet Ayet Aşk Karaciğer Temizliği İçin Mutlaka Kuru Üzüm Suyu Kullanın. Kabir Azabı, Malezya'da Defin Sırasında Yaşanan Olay ! Her İhtiyaç Anında Bu Duayı Okuyun