GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
20 Şubat 2018 ( 1995 izlenme )
Reklamlar

Siyah Nokta ve Ciltteki Lekeleri Geçirmede Müthiş Yöntemler

Siyah noktalar özellikle burun ve çevresinde oluşan ve daima kendini yenileyen rahatsız edici noktalardır. Bu noktalardan kurtulmak için pek çok yöntem deneriz. Ama bu denen bu yöntemlerden en sağlıklısı ve kesin bir çözüm olan doğal yöntemler olduğunu unutmamalıyız.

Siyah noktaların giderilmesinin yolları nelerdir?
Yoğurt ve limon kürü ile siyah noktaları giderme;  1 tane limonun suyunu bir kase yoğurdun içine sıkıp karıştırın. Yaptığınız bu karışımı burun da olan siyah noktalara uygulayın ve 15 dakika bekletin.
15 dakikanın ardından yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Limon siyah noktaları giderici ve sivilceleri kurutucu bir özelliği vardır. Yanı sıra cildinizi dezenfekte eder. Yoğurt cildi besler ve nemlendirir. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayın.

Bal limon karışımı ile siyah noktaları giderme; 1 limonun yarısına 3-4 damla bal damlatın ve siyah noktaların üzerine sürün. Bu karışımı sürdükten sonra 5 dakika bekleyin, sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.

Karbonat ve elma sirkesi ile siyah noktaları giderme;Biraz elma sirkesiyle biraz karbonatı karıştırın. Kürü siyah noktaların üzerine uygulayın. Biraz bekleyin ve yüzünüzü yıkayın.

Elma sirkesi ve kil ile siyah noktaları giderme;Biraz elma sirkesini  biraz kil ile karıştırın. Yaptığınız bu kürü  yüzünüze uygulayın. Kür kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayın.

Karnabahar ve zeytinyağı kürü; 7-8 tane karnabahar yaprağını ve 2 çorba kaşığı zeytinyağını mikserden iyice karıştırın. Sonrasında siyah noktalara ve tüm yüzünüze uygulayın.
10 dakika beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Karnabahar yapraklarının cildi dezenfekte edici bir özelliği vardır. Haftada iki kez bu kürü mutlaka kullanın.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Devamını Okuyun.. DİKKAT.. MRI cihazı adamı yuttu! Bilim adamları, sadece 48 saat içinde kanser hücrelerinin %98’ini öldürebilecekleri kök keşfetti! Gün Boyu Depolanan Yağlardan Bu Karışımla Sadece 1 Gecede Kurtulun