GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
30 Nisan 2019 ( 2029 izlenme )
Reklamlar

Soğan ile Tedavi Edebileceğiniz 6 Hastalık

Önce*likle soğanın besin değerlerini öğrenelim. 1 adet orta boy soğan yaklaşık 100 gr ve *44 kaloridir. Kolesterol ve yağ içermez. Besin lifi içeriği zengindir. 1 adet soğan sağlık sistemimiz açısından önemli olan liflerden 2 gr içerir. Yani günlük 1 adet soğan yediğiniz zaman günlük lif ihtiyacınızın yüzde 7’sini karşılamış olursunuz. Soğan da aynı zamanda çinko, bakır, magnezyum, fosfor, potasyum, kalsiyum, demir, manganez ve selenyum mineralleri bulunmaktadır.

SOĞANIN İYİ GELDİĞİ 6 HASTALIK!

Mide krampları: Yapılan araştırmalar kırmızı soğanın gıda zehirlenmesi ve strese bağlı kramplar sebebiyle oluşan ağrılara iyi geldiği tespit edilmiş.

Tansiyon: Soğandaki “quercetin” maddesi tansiyonu düşürmekte ve h*ipertansiyon hastalarının tansiyonlarını kontrol etmelerinde yardımcı olmakta. Quercetin adlı bileş*en tansiyonun düşürülm*esine yardımcı olduğu yapılan bir araştırma sonunda ortaya koyulmuştur.

İdrar Söktürücü: Kanın temizlenmesine katkı sağlayan soğan, aynı zamanda güçlü bir idrar söktürücü olarak görev*yapmaktadır.

Diyabet: Besin lifi bakımından zengin olmasından dolayı soğan kan şekeri dalgalanmalarının* önlenmesinde yardımcı olur. Az miktarda besin lifi tüketimi ka*bızlığa iyi gelmektedir. Soğan hem tip 1, hem de 1 t,ğ 2 hastalarında glikoz seviyelerinin düşürülmesine yardımcı sebeplerden biridir.

Öksürük: Bronşit ve astım tedavisinde yaygın olarak kullanılan sebzelerden biri olan soğan aynı zamanda kuru öksürüğe de iyi gelmektedir.

Kolesterol: HDL yani “iyi” kolesterolünüzün daha yüksek olmasını istiyorsanız, uzmanlarda tarafından önerilen günde yarım çiğ soğan tüketmeniz gere*kmektedir. Yüks*ek kolesterolün dengelenmesi için de soğan tüketimi önerilmektedir. Özellikle yüksek kolesterollü, yağ*lı et yemekleri yediğiniz yemeklerde bir de soğan yiyerek kötü kolesterolün olumsuz etkilerine karşı damarlarınızın korunmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Han*gi Soğan Türü Daha Faydalıdır?

Tüm soğan türleri belirli oranlarda antioksidan içeriyor. Ancak kırmızı soğanın ve beyaz soğa*a göre daha güçlü bir antioksidan olduğu belirtiliyor. Soğanın kök*e yakın bölümü kanserden korunma sağlayan bileşenler bakımından en zengin bölgesi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

B-urası Çok Sıcak Başparmak Çıkıntısı (Bunyon) Evde Nasıl Tedavi Edilir Evde Kendiniz Bu Doğal Yöntemle Dişlerinizi Bembeyaz Yapabilirsiniz Hem de Sadece Her Evde Bulunan 3 Malzeme ile. K-an Şekerini Kontrol Altında Tutmanın Kolay Yolu