GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
14 Nisan 2018 ( 5482 izlenme )
Reklamlar

Soğanın Farklı Kullanım Alanları


Gözlerimizi yaşarttığından dolayı doğramaktan hiç hoşlanmadığımız, türk mutfağında önemli bir yeri olan soğanın faydaları. Yeni kesilmiş soğanı arının soktuğu yere sürdüğünüzde ağrıyı alır ve şişmesini önler.

Soğanın düzenli kullanımının prostat kanseri riskini azalttığı söylenmektedir. Aynı etkinin mide ve göğüs kanseri için de geçerli olabileceği dile getiriliyor.

Hong Kong Üniversitesi’nden uzmanlara göre özellikle kırmızı soğan kötü kolesterolü düşürür. Bir adet çiğ soğanın yarısını her gün tüketen kişilerin iyi kolesterolünün %30 oranında artacağı söylenmektedir. Soğanın içerisinde kanser, kalp rahatsızlıkları ve hatta Alzheimer’a iyi geldiği söylenen antioksidanlar bulunur.

Roma imparatoru Nero ve ABD başkanı George Washington’ın soğuk algınlığına karşı soğan tükettiği bilinmektedir. Soğanın içerisinde bulunan yağın insulin gibi etki gösterdiği ve kan şekeri seviyesini düşürdüğü bilinmektedir. Aynı orandaki soğan suyu ve elma sirkesi karıştırılarak oluşan tonik günde 2 defa cilde sürüldüğünde koyu renkli bölgelere iyi geldiği söylenmektedir. Bu ikili ciltteki pH dengesini sağlayarak renk farklılığına karşı etkilidir.

Aynı orandaki soğan suyu ve elma sirkesi karıştırılarak oluşan tonik günde 2 defa cilde sürüldüğünde koyu renkli bölgelere iyi geldiği söylenmektedir. Bu ikili ciltteki pH dengesini sağlayarak renk farklılığına karşı etkilidir. Soğanın içerisinde bronşit, diyabet, astım ve saman nezlesine iyi geldiği söylenen flavanoidler bulunur.

Bunu paylaş:

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KLAVYENİZİN Bilmeniz Gereken 10 GİZLİ ÖZELLİĞİ İBRETLİK BİR KISSA MUTLAKA OKUYUN ÇARESİZ HASTALIKLARA DUA LÜTFEN HERKESE GÖNDERİN KANSERİN ÖLÜMÜ MUTLAKA OKUYUN !