GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
24 Ağustos 2018 ( 8444 izlenme )
Reklamlar

Suredeki Muhteşem Mucize

İslâm’ı iyice araştıran bir papaz, Tebbet sûresi sebebiyle müslüman olur. Müslüman olan eski papaz şöyle demiştir:

“Bu sûre’de muhteşem bir incelik ve mucize gördüm” Ne olduğunu soranlara şöyle açıklar: “Tebbet sûresi yaşayan bir insan hakkında nazîl oldu. Yani Ebû Lehep hakkında nazîl oldu. Ebû Lehep bu sûre indikten sonra tam 8 sene daha yaşadı.

Bu sûre onun ve karısının cehennemlik olduğunu bildiriyordu. Yani Ebû Lehep yalandan bile iman etse bu sûre geçersiz kalacaktı. Çünkü Ebû Lehep iman etmiş olacaktı. Ama Ebû Lehep bu sûre inmesine rağmen ve tam 8 sene yaşamasına rağmen inkârında direndi ve karısıyla birlikte zulmüne devam etti. İncelik ve mucize burada.

Yani iman ederek bu sûreyi geçersiz kılabilirdi. Ama Allah onun iman etmeyeceğini biliyordu. İşte bu sûrede muhteşem bir mucize vardır. Bu da demektir ki Allah(Celle Celaluhu) geçmiş ve gelecek ile ilgili herşeyi eksiksiz bilmektedir. Ben bu yüzden Müslüman oluyorum.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Günde 4 Badem Yiyin Olacaklara Siz de İnanamayacaksınız… GİZLİ KAMERAYA BÖYLE YAKALANDI Afyonkarahisar'da 2 yaşındaki Suriye uyruklu bebek 4'üncü kattan düştü Mutlaka okuyun ibretlik..