GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
24 Şubat 2018 ( 3033 izlenme )
Reklamlar

Süt ve kuru incir! İki mucizevi, şahane besin. Ayrı ayrı ikisini de çok severiz ama hiç bir araya katıp tükettiniz mi?


Süt ve kuru incir! İki mucizevi, şahane besin. Ayrı ayrı ikisini de çok severiz ama hiç bir araya katıp tükettiniz mi? Kuru inciri sütün içinde bekletip yediğinizde insan sağlığına olan yararları iki katına çıkar. Birçok hastalığa iyi gelen bu yöntemin bakın faydalarına…

Süt ve kuru inciri karıştırıp tükettiğinizde sağlığınıza inanılmaz faydaları olacaktır inşallah. Birçok hastalığın iyileşmesine vesile olan bu yöntem bakalım nasıl hazırlanıyormuş;
İncirli süt nasıl hazırlanır? Ocakta kısık ateşte kaynayan sütün içine 4-5 adet incir katın. İncirler içindeyken de beş dakika daha kaynatın. Kaynama olayının ardından incirli sütü blendır veya mutfak robotundan geçirin.

İncirler iyice eriyip sütün kıvamı hafif püre halini aldıkran sonra bu şekilde tüketebilirsiniz. Bu yöntem kabızlığa çok çok iyi gelmektedir! Ayrıca incirin en bilinen özelliklerinden biri olan göğsü yumuşatması ile, öksürük bronşit astım gibi sağlık sorunlarına da çok büyük faydası vardır, balgam söktürerek ciğerlerinizi rahatlatır.

Öksürük için ayrı bir tarif verelim; İki bardak sütün içine birkaç tane kuru inciri ufak ufak kestikten sonra ekleyin, ve ardından bu şekilde kaynatın. Yirmi-yirmi beş dakika beklettikten sonra süzün ardından günde iki kez bu sütten ılık olarak tüketin.

Boğaz ağrısına kuru incir- bal kürü! Hazırlanışı oldukça pratik: Birkaç kuru inciri iki çay kaşığı bal ile beraber kaynamış suda karıştırıp çay gibi için. Bu yöntemi birkaç defa yaptıktan sonra boğaz ağrınız ilaç almadan doğal bir yöntemle geçecektir inşallah.

Süte alerjiniz varsa veya başka bir sebepten ötürü süt içemiyorsanız üzülmeyin. Kuru incir muazzam bir meyve! Sütün yerine geçebiliyor. İncirin içeriğinde bulunan kalsiyum ve fosfor kemik ve diş sağlığında oldukça yararlı. Bu sebeple süt içemeyen insanların günde 3-4 adet kuru incir tüketmesi önerilir. Sağlıklı günler dileriz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Domuz Eti Neden Haramdır Hiç Merak Ettiniz Mi? Elma Sirkesinin Faydaları İki Derviş Bir Kadın Doğal antibiyotik kadınsal hastalıklara şifa