GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
09 Ekim 2018 ( 2659 izlenme )
Reklamlar

Tehlikeyi anlayın!.


Hiç tanımadığınız biri size sosyal medya üzerinden arkadaşlık isteği gönderiyor. Bu kişiyi tanımıyorsunuz ancak hoş bir profil resmi olduğu için arkadaşlık isteğini kabul ediyorsunuz.

Kızınızın okuldaki ilk günü.Kızınız yeni elbisesi içinde o kadar sevimli görünüyor ki arkadaşlarınız ve akrabalarınız da onun bu sevimli halini görsün diye kızınızın bir resmini çekip Facebook’a koyuyorsunuz. Kızınızı ilk defa okula bırakırken o kadar gurur duyuyorsunuz ki onun okuluna telefonunuzdan Facebook aracılığı ile Check-in yapıp, yer bildiriminde bulunuyor ve altına şunları yazıyorsunuz: “Kızımın ne kadar büyüdüğüne inanamıyorum. Zaman uçup gidiyor. Kızımla gurur duyuyorum!”

insan kaçakçılığı

Bu esnada, üzerinde fazla düşünmeden Facebook arkadaşı olarak eklediğiniz gizemli kişi, kızınızın sevimli elbisesi içindeki resmini cep telefonuna kaydediyor ve dünya çevresindeki yaklaşık 60 farklı yetişkin erkeğe şu notu ekleyerek onun resmini gönderiyor:

Türk kızı, Yaş 6, Kahve rengi gözler, Siyah Saçlar. Fiyat: 35 bin Dolar

Kızınızın resmini, gümüş bir tepsi içinde, bir insan kaçakçısına verdiğiniz gibi aynı zamanda onun bulunduğu yerin adresini de verdiğinizin farkında mısınız?

Kızınızı okuldan almak üzere saat 4’te okula gittiğinizde onun ortada olmadığını görüyorsunuz. Aslında, daha siz onun okuluna varmadan, kızınız çoktan bir pedofile yani bir sübyancıya satılmıştı bile.

Kızınız şimdi kafasına bir çuval geçirilmiş halde Güney Afrika’ya doğru yola çıkmış durumda.

Tanımadığınız insanları Facebook üzerinde arkadaş olarak eklemeyin!

Sosyal medyayı kullanırken sorumsuzca davranmayın ve sosyal medyanın zararlarının da olabileceğini hesaba katarak hareket edin!

Hayatınız ile ilgili tüm detayları Facebook başta olmak üzere sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayın!

Çocuklarınızın resimlerini profil resminiz olarak kullanmayın!

Çocuk ve aile güvenliğinize hassasiyet gösterin!.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Brokoli ve Yoğurdu Birlikte Yedi, Midesi Birden Harekete Geçti ve… Sonrasına bakınız ne oldu Kare Dalgalar Görürseniz 1 Saniye Bile Beklemeden Oradan Uzaklaşın İnsanları da Uyarın! Kanı Temizliyor, Kansızlığı Gideriyor Kansızlığa karşı en doğal çözüm!