GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
13 Ocak 2018 ( 3098 izlenme )
Reklamlar

Temizlikte küçük sırlar…

1-Beyaz kalıp sabunu rendeleyip sıcak suda eritip 5 kiloluk bidona koyun gerektiğinde mutfak dolaplarınizı, fırınınızı, halılarinızı, koltuklarınızı silebilirsiniz…

2- Şampuanı su dolu kovaya döküp camlarınızı hiç kurulama yapmadan silebilirsiniz.Ayrıyeten camsile doldurup toz da alabilirsiniz.3-Bulaşık makinesi tabletini 5 bardak sıcak suda eritip içine parlatıcı sıkıp halılarınızı, koltuklarınızı silebilirsiniz, ayrıyeten aynı işlemi yağlı mutfak dolaplarına da uygulayabilirsiniz. Sonuç mükemmel.

4-Halınıza diyelimki çay döküldü… Direk üzerine parlatıcı döküp silin, çaydan eser kalmayacak…

5-Duşakabininizi, çeşmelerinizi parlatıcıyla silerseniz parlak durur. 6-Bakırlarınızı, çeşmelerinizi ve küflenen metallerinizi ketçapla ovalarsanız ilk günkü gibi olacaktır.

7-Tencere, çaydanlık ve tavalarınızı cifi normal bir market poşetine döküp ovalarsanız pırıl pırıl olacaktır.8-Mutfak tezgahınızın köşelerinde silikonlar siyaha dönüştüyse pamuğa domestos döküp sabaha kadar bekletin kararıklıktan eser kalmayacaktır.

9-Pimapenlerinizin temiz olması için cif ve poşet çok işe yarıyor.10- Çıkmayan etiketlerinizden kurtulmak istiyorsanız fön makinesini tutun, ısınsın. Sizi yormadan çıkacaktır.

11-Beyaz çamaşırların daha beyaz olmasını istiyorsanız, makinayı en yüksek ısıda beklemeye alın, yıkarken de çamaşır suyu ve beyaz kalıp sabun da kullanırsanız daha beyaz olacaktır.

12-Perdeleri beyazlatmak için yıkarken perdeyle beraber arasına bulaşık makinası tabletini koyabilirsiniz.13-Elma sirkesi yada beyaz sirke temizlikte aklınıza nereler geliyorsa kullanabilirsiniz. Mikropları öldürmede oldukça etkilidir. Kaynak: Temizlikte küçük sırlar…

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çoraptaki Soğan Ağrıları Kesiyor Soğanı Sütle Karıştırıp İçince Şıp Diye Keser Hanefi Mezhebine Göre Sehiv Secdesini Gerektiren Haller: Öz Annesi Bir Çocuğa Bunu nasıl yaptı, poşete koydu ve!