GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
13 Ocak 2018 ( 3050 izlenme )
Reklamlar

Temizlikte küçük sırlar…

1-Beyaz kalıp sabunu rendeleyip sıcak suda eritip 5 kiloluk bidona koyun gerektiğinde mutfak dolaplarınizı, fırınınızı, halılarinızı, koltuklarınızı silebilirsiniz…

2- Şampuanı su dolu kovaya döküp camlarınızı hiç kurulama yapmadan silebilirsiniz.Ayrıyeten camsile doldurup toz da alabilirsiniz.3-Bulaşık makinesi tabletini 5 bardak sıcak suda eritip içine parlatıcı sıkıp halılarınızı, koltuklarınızı silebilirsiniz, ayrıyeten aynı işlemi yağlı mutfak dolaplarına da uygulayabilirsiniz. Sonuç mükemmel.

4-Halınıza diyelimki çay döküldü… Direk üzerine parlatıcı döküp silin, çaydan eser kalmayacak…

5-Duşakabininizi, çeşmelerinizi parlatıcıyla silerseniz parlak durur. 6-Bakırlarınızı, çeşmelerinizi ve küflenen metallerinizi ketçapla ovalarsanız ilk günkü gibi olacaktır.

7-Tencere, çaydanlık ve tavalarınızı cifi normal bir market poşetine döküp ovalarsanız pırıl pırıl olacaktır.8-Mutfak tezgahınızın köşelerinde silikonlar siyaha dönüştüyse pamuğa domestos döküp sabaha kadar bekletin kararıklıktan eser kalmayacaktır.

9-Pimapenlerinizin temiz olması için cif ve poşet çok işe yarıyor.10- Çıkmayan etiketlerinizden kurtulmak istiyorsanız fön makinesini tutun, ısınsın. Sizi yormadan çıkacaktır.

11-Beyaz çamaşırların daha beyaz olmasını istiyorsanız, makinayı en yüksek ısıda beklemeye alın, yıkarken de çamaşır suyu ve beyaz kalıp sabun da kullanırsanız daha beyaz olacaktır.

12-Perdeleri beyazlatmak için yıkarken perdeyle beraber arasına bulaşık makinası tabletini koyabilirsiniz.13-Elma sirkesi yada beyaz sirke temizlikte aklınıza nereler geliyorsa kullanabilirsiniz. Mikropları öldürmede oldukça etkilidir. Kaynak: Temizlikte küçük sırlar…

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bulaşıkları sağlıklı yıkama yöntemi.. Mutfağınızdaki Bir Sıvı İle Egzama Nasıl Tedavi Edilir! İnanılmaz Etkili Sonuçlar Ey Rabbim Ölüleri Nasıl Diriltirsin.? Mimar Sinan'ın ustalık eserim dediği Selimiye Camii'nin altındaki müthiş sistem görenleri hayran bırakıyor.