GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
17 Haziran 2018 ( 7396 izlenme )
Reklamlar

Tıp bilimcisi İbn-i Sina'nın mucize tarifi işte kanserden koruyan karışım

Dünya'da her on kişiden birinin korkulu rüyası olan kanser hastalığına mucizevi karışımla karşıkoyun.

Malesef dünya genelinde yapılan tüm çalışmalara rağmen yarım asırdır yani elli yıldır hiç bir çare bulunamadı.Bugün hala hazırda çok etkili sayıla bilecek ilaç yokken sadece çok erken teşhislerde tedavi edile bilen kanser hastalığı malesef durdurulamıyor.. İbn-i Sina'nın insanlığa armağanı olan şifalı tarifi günümüzde geçerliliğini koruyor hala... Bu doğal tarifi düzenli tükettiğinizde astım sorunlarını ortadan kaldırıyor ve hatta kanserden bile koruyor...

Malzemeler ;
250 gram kuru incir
1 litre zeytinyağı

Nasıl hazırlanır?
İncirleri yıkayıp süzün.
Ardından kuşbaşı olacak şekilde doğrayın.
İncirleri bir kavanoz yağın içerisine alın ve zeytinyağın ağzını kapatın.
Kavanozu 5 gün boyunca karanlık bir yerde bekletin.
Beş günün sonunda sabah ve akşam aç karnına yiyebilirsiniz.Zeytinyağı ve incirden oluşan bir karışım özel bir tarifle adeta kanser ilacına dönüşüyor. Bu doğal ilaç, kanserden kalp hastalıklarına, şeker hastalığına, cilt hastalığına ve hatta depresyona dahi deva...

Gıda Mühendisi ve Diyetisyen Melek Aktürk, İnsan ve Hayat Dergisi’nde, zeytinyağı ve mucizevî etkisi hakkında şu bilgileri veriyor:

İŞTE O MUCİZEVÎ KARIŞIMIN HAZIRLANMASI

“Eğer kuru incirleri küp küp doğrayıp bir kavanoza koyar, üzerlerini örtecek kadar saf zeytinyağı döküp 3 gün karanlık ortamda hava almadan bekletirseniz bir ilaç istihzar etmiş olursunuz. Bu ilaç kanserden kalp hastalıklarına, şeker hastalığına, cilt hastalıklarına ve depresyona dahi devadır. Çünkü düzenli olarak zeytinyağı ile beslenen insanların depresyon riskinin daha az olduğu çalışmalarca ispatlanmıştır.

ZEYTİNYAĞI KIZARTMADA BİLE KANSEROJEN OLMUYOR

İnsan vücudunda en çok bulunan yağ asidi Oleik asittir. Bir tekli doymamış yağ asididir. Oksidasyona karşı son derece dirençli olan bu yağ asidi vücutta serbest radikallerle savaşır. Bir yağın oleik asit miktarı ne kadar yüksekse o kadar sağlıklı ve kalitelidir. Isıya karşı dayanıklı ve yapısını bozmamak için kararlıdır. Ne var ki bu oran ayçiçeği yağında çok düşük. Zeytinyağının ise oleik asit oranı çok daha yüksek. Yüzde 78-80 oranında ve ısıya karşı çok dayanıklı. Adeta ayakları yere sağlam basıyor. Kızartmada bile kanserojen madde haline gelmiyor. Bilimsel verilerle de ispatlandığı üzere, oleik ait yani zeytinyağı total ve kötü huylu kolesterolü düşürüyor.

ZEYTİNYAĞI DOĞANIN ANNE SÜTÜDÜR

Bilirsiniz, tabiat anne gibidir. Neredeyse anneliğin bütün vasıflarını taşır. Saygılı olursanız şefkatli kollarıyla sarar. Malum ki her anne bebeği için en güzel sütü salgılar. Anne sütü bilinen bütün besinlerin ve ilaçların üstündedir. Zeytinyağı, besinler ve beslenme üzerine eğitim almış meslek gruplarının içinde doğanın anne sütü diye tabir edilir. Anne sütü ifadesinden ne anlıyorsanız hepsi. Hem besin hem ilaç.

AYET VE HADİSLER ZEYTİNYAĞINI İŞARET EDİYOR

Mümin’un Suresi 20. Ayette ‘Sina dağından çıkan bir nebatta yetiştirdik ki, o ağaç hem yağ hem de yiyenlere bir katık (zeytin) çıkarır’ şeklinde anlatılan zeytinyağı ile Tin Suresi’nde üzerine yemin edilen incirin birleşiminden böyle bir ilacın çıkmasına hayret edilmemeli. Ayrıca bir Hadis-i Şerifte ‘Zeytinyağını yiyiniz ve sürünüz. Çünkü o mübarek (bereketli) bir ağacın ürünüdür’ şeklinde zeytinyağının önemi vurgulanmıştır.”

Zeytinyağının faydalarına dikkat çeken Gıda Mühendisi ve Diyetisyen Melek Aktürk, insan sağlığı açısından birçok faydası olan zeytinyağının ayçiçek yağı ve diğer yağlara oranla çok daha faydalı olduğunu vurguluyor.

kaynak: mynethaber.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aç Karnına Zeytinyağı İçmenin Faydaları.. ÖLÜM ALLAH'IN EMRİ, BUNU DİKKATLE İZLEYİN Beyni Temizleyen Sakız..! Viraja Hızlı Girip Köprüden Uçan Kamyonun An An Görüntüleri...!