GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
02 Mayıs 2018 ( 3465 izlenme )
Reklamlar

Topuk Dikeni Rahatsızlığına Karşı Denenmiş Doğal Yöntemler


Sayfamıza yoğun şekilde gelen topuk dikeni ile alakalı doğal tedavi yöntemlerini sizlerle de paylaşmak istedik. Siz de bu yazıyı sevdiklerinize gönderin, belki birine faydamız dokunur..

— Adı kaynana dili olarak geçen bu bitkinin üst kabuğunu alıp çok az birşey minik doğrayıp has zeytin yağında 3-4 yemek kaşığı yağda kaynatıp ılık olarak ağrıyan yere bağlayın ayağınıza poşet geçirin sabaha kadar kalacak ve 1 hafta ara vermeden yapılacak…
Kaynana dilinin diğer kullanım şekilleri;
1-) Taze yapraklarından yemek yapılır.

2-) Meyvesinin kabukları soyularak yenir veya suyu sıkılarak içilir.

3-) Bitkinin kendisinden doğal boya maddesi ve Nepal zamkı elde edilir. 4- Yaprakları, ayrıca cilt ve saç bakımı için kullanılan doğal kozmetik ürünlerindendir.

5-) Dikenlerinden temizlenen yaprakları ezilerek yalı yapılır. Kırık veya romatizmanın ağrılı kısımlarına konur. Kaynana dili; Dizanteri ve ishal tedavisinde etkilidir. İshal kesicidir. Meyveleri yüksek tansiyonu önler. İskelet sistemi ve kemikler için faydalıdır. Antioksidandır. Vücut direncini artırır.
TOPUK DİKENİ RAHATSIZLIĞI OLANLARA BİR BAŞKA ÖNERİLER
— ACI PUL BİBER İLE TOPUK DİKENİ TEDAVİSİ: Aci pul biberi ezip topuğa gece yatarken bağlanırsa üç beş gün yapıldığında iyi geliyor bir iki seferde iyileştiriyor.

— TOPUK DİKENİNE KINA: Topuklariniza kina yakın.. denenmistir.. defalarca ameliyat olan arkadasim tavsiye üzerine kina yaktı sifa buldu. allahin izniyle..deneyin ne kaybedersiniz..

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HER KÖYLÜYE LAZIM BENCE BEN OKURKEN ÇOK AĞLADIMDA SİZİ BİLMEM? Vücut bu 10 işaretle sizden yardım istiyor, bu işaretleri dikkate alırsanız hastalıkların önünü kesersiniz.. BAKANLIK AÇIKLADI... İŞTE AT, EŞEK VE DOMUZ ETİ YEDİREN FİRMALAR