GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
12 Ocak 2018 ( 2197 izlenme )
Reklamlar

Tüm Hastalıkların Devası Onda Saklı

Son yıllarda bağırsakların bedenin neredeyse ikinci beyni olduğu üzerine görüşler ortaya atılmaktadır. Eğer bağırsaklar zarar görür, rahatsızlanır veya yeterince işlev görmezse, bedenimiz hem psikolojik hem de fiziki yönden olumsuz etkilenir. Bundan dolayı bağırsakların beden sağlığında önemli pay sahibi olduğunun farkında olarak hareket etmeliyiz.

Bağırsak sağlığına dikkat etmenin yolu doğru bir beslenme ve yaşam alışkanlıklarından geçiyor. İçki, sigara ve hazır gıdalar bağırsak ve karaciğer sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Stres, oksijensiz ve hareketsiz yaşam da bağırsak fonksiyonlarına zarar verebiliyor. Hem zehirli etkileri olan hem de kabızlığa yol açan bu durumlarla mücadele için doğru adımları atmak gerekiyor.

Kabızlık için kullanılan ilaç ve bitkisel destekler ise bağırsakların tembelleşmesine neden oluyor. Bunun önüne geçmek için doğal beslenme alışkanlıklarına geri dönmeli, günlük sıvı ihtiyacımızı almalı ve lifli gıdalarla beslenmeliyiz. Örneğin, eski dönemlerden beri kullanılan şalgam suyu bağırsakların çalışmasında etkili ve stresin azaltılmasına katkı sağlayan bir içecek. Aşırıya kaçmadan tüketilen şalgam suyu bağırsakları korur, bedene zindelik verir ve bağırsak kaynaklı stres durumlarını azaltır.

Not: Tansiyon hastaları, emzirenler, hamileler ve ilaç kullanan hastalar doktorlarına danışmadan şalgam suyu tüketmemelidir

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BİR ANNEDEN KIZINA!.. İbrahim Erkal'dan üzücü haber geldi maalesef :( Balığın kafasından çıkan taş, şifa kaynağı Uyurken Ağızdan salya akmasının nedeni neymiş?