GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
09 Temmuz 2018 ( 4216 izlenme )
Reklamlar

Turşu Suyunun Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz 13 Kullanım Alanı

1 - Sivrisinek ısırıklarına iyi gelir : Turşu suyuna pamuğu bandırın ve bölgeye uygulayın. Kaşıntılarınızın geçtiğini göreceksiniz. Kaşıntınız geçtikten sonra bölgeye nemlendirici sürmeyi unutmayın. Aksi halde bölge kuruyabilir.


2 - Kas tutulmasını geçirir : Turşu suyu kas tutulmasına da iyi geliyor. Turşu suyunda yüksek oranda sodyum ve potasyum bulunur. Yapılan araştırmalarda insanların neden kramp geçirdiği tam olarak kestirilemese de elektrolitlerin eksikliğinden kaynaklandığından şüpheleniliyor. Bu nedenle spor yapmadan hemen önce bir veya iki bardak turşu suyu içmeniz önerilir.3 - Solan bitkileri canlandırır : Yıpranmış, solmuş bitkilerinizi turşu suyu ile sulayın. Turşu suyunda yer alan potasyum bitkiler için çok kıymetli. Ayrıca turşu suyundaki asit, toprağın PH değerini arttırır ve bitkiniz hayata dönmesini sağlar.

4 - Mide bulantısını geçirir : Turşu suyunda yer alan sirkedeki asit mide bulantınızı geçirir ve daha iyi hissetmenizi sağlar.

5 - Bakırları parlatır : Bakırdan yapılan eşyalar zamanla yeşil renge sahip olurlar. Turşu suyuna pamuk bandırın ve bakır eşyanızı cilalayın. Yeni haline siz bile inanamayacaksınız!


6 - Yiyeceklerin ömrünü uzatır : Uzun sire kullandığınız yiyecekleri turşu suyunda bekletirseniz ömrünü bir hafta uzatmış olursunuz. Bir de tadının daha iyi olduğunu göreceksiniz!7 - Mide ekşimesine iyi gelir : Bal ile turşu suyunu karıştırıp için. Mide ekşimesine iyi geldiğini göreceksiniz.

8 - Yabani otları öldürür : Turşu suyu, yabani otları öldürmekte bir numaradır. İstenmeyen otların üzerine turşu suyu dökün. Bir süre sonra kaybolduklarını ve bir daha çıkmayacaklarını görürsünüz.

9 - Salataya tat verir : Sirkenin yanında salataya ekleyeceğiniz turşu suyu ve yoğurt, salatanızın tadını mükemmelleştirecektir. Bazıları turşu suyunu eti terbiye etmekte kullandıklarını ve harikalar yarattığını da ifade ediyorlar.


10 - Güneş yanıklarını geçirir : Turşu suyuna pamuk bandırıp güneş yanığının olduğu bölgeye uygulayın. Turşu suyunda yer alan sirke yanıklık hissini azaltır.

11 - Farenjiti geçirir : Farenjiti geçirmenin en hızlı ve etkili yöntemi bir bardak turşu suyu içmektir. Turşu suyunun içinde yer alan sirke en az öksürüp şurupları kadar etkilidir. Üstelik tamamen doğaldır!

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SÜBHANALLAH Inanılmaz hortumlar Mutfağınızdaki Bir Sıvı İle Egzama Nasıl Tedavi Edilir! İNSANI, DÜZELTTİM, DÜNYA DÜZELDİ... Peygamberimizin Amin Dediği 3 Dua