GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
04 Mayıs 2018 ( 2958 izlenme )
Reklamlar

Üç çeşit anne vardır:

1- Çocuğuna bir çorap alsa, “söyle bakayım sana bu çorabı kim aldı?” diye sorar. Kendini gösterir, evladını Kendine yönlendirir. Kendine bağlar.

2- Çocuğuna hediye aldığında “evladım, bunu ben aldım ama aslında baban sağolsun, o çalışıp kazandı” der, çocuğunu babasına yönlendirir ona bağlar.

3- Çocuğuna hediye aldığında “evladım, bunu ben almış olsam da baban kazanmış olsa da aslında Allah yarattı, Allah nasib etti, her şey O’nun sayesinde” diyerek Allah’a bağlar. Ona yönlendirir. Ona minnet ettirir. İman ve ibadete sevk etmek için ciddi bir temel atmış olur.

Birincisi sadece annedir, ikincisi vefalı insani annedir, üçüncüsü vefalı insani ve İslami annedir. Bu üçüncüsü Hem anne hem öğretmen hem hocadır, mürşiddir.

Allahu Teala bizleri evlatlarımıza mürşid ve muallim anne, baba olmaya muvaffak eylesin.

Bunu paylaş:

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Raflar domuz dolu! Maalesef bunların hepsini yedik..! Şeker,tansiyon, tüberküloz, grip, hepatit, menenjit, aids ve daha çok fazla sağlık sorununa... Doktorlar şoke oldu! Doğduktan saniyeler sonra yürüyen bebeğin görüntüleri paylaşım rekoru kırıyor.. Bebeğimi görebilir miyim” dedi yeni anne.