GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
12 Aralık 2017 ( 1940 izlenme )
Reklamlar

Ülkede ABD de dahil her hava aracına ‘Vur’ emri verildi!

Pakistan Hava Kuvvetleri şefi Sohail Aman, ülkenin hava sahasını ihlal eden, ABD dahil olmak üzere, her hava aracını vurmaya karar verdiğini söyledi.

Duyuru, ABD iki hafta önce insansız hava aracı ile Pakistan’ın Afganistan sınırına yakın olan kabile bölgesinde üç militanı öldürdükten sonra kamuoyuna açıklandı.

Pakistan, topraklarındaki insansız hava aracı eylemlerini her zaman kınadı ancak bunları vuracaklarını hiç söylememişti.

Hava Sohail Aman dün İslamabad’daki izleyicilere seslenirken ”Kimsenin hava sahamızı ihlal etmesine izin vermeyeceğiz, Pakistan Hava Kuvvetleri’ne hava sahasına girip ülkenin egemenliğini ve toprak bütünlüğünü ihlal ederse ABD’nin de dahil olmak üzere tüm uçakları vurmasını emrettim” dedi.

ABD tarafından Pakistan’a yapılan ihlaller 2004’den beri gerçekleşiyordu ve CIA, 30 Kasım 2017 tarihine kadar Pakistan’daki tüm ihlallerden sorumluydu. Ancak bu ihlallerden sonra Pakistan Dışişleri Bakanlığı, kendi topraklarında böyle eylemlere izin vermeyeceğini açıklayan ve kınayan bir bildiri yayınladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eskiden beri uygulanıyor! Göbek Deliğine Alkollü Pamuk Koyarsanız Ne Olur ? BU KADARINA DA PES GERÇEKTEN (İZLEDİKÇE ÇILDIRACAKSINIZ) OKUYUNCA GÖZLERİNİZ DOLACAK BU NASIL VİCDAN BU NASIL MERHAMET :(