GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
12 Aralık 2017 ( 1978 izlenme )
Reklamlar

Ülkede ABD de dahil her hava aracına ‘Vur’ emri verildi!

Pakistan Hava Kuvvetleri şefi Sohail Aman, ülkenin hava sahasını ihlal eden, ABD dahil olmak üzere, her hava aracını vurmaya karar verdiğini söyledi.

Duyuru, ABD iki hafta önce insansız hava aracı ile Pakistan’ın Afganistan sınırına yakın olan kabile bölgesinde üç militanı öldürdükten sonra kamuoyuna açıklandı.

Pakistan, topraklarındaki insansız hava aracı eylemlerini her zaman kınadı ancak bunları vuracaklarını hiç söylememişti.

Hava Sohail Aman dün İslamabad’daki izleyicilere seslenirken ”Kimsenin hava sahamızı ihlal etmesine izin vermeyeceğiz, Pakistan Hava Kuvvetleri’ne hava sahasına girip ülkenin egemenliğini ve toprak bütünlüğünü ihlal ederse ABD’nin de dahil olmak üzere tüm uçakları vurmasını emrettim” dedi.

ABD tarafından Pakistan’a yapılan ihlaller 2004’den beri gerçekleşiyordu ve CIA, 30 Kasım 2017 tarihine kadar Pakistan’daki tüm ihlallerden sorumluydu. Ancak bu ihlallerden sonra Pakistan Dışişleri Bakanlığı, kendi topraklarında böyle eylemlere izin vermeyeceğini açıklayan ve kınayan bir bildiri yayınladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Saç Dökülmesini Önleyen ve Saç Uzatan Ev Yapımı Sarımsak Kürü Gıda Teröründe Son Nokta Bakın Nasıl Zehirleniyor İnsanlar! Sarımsağın Mucizevi Faydaları.. Bel Fıtığına Taşköprü Sarımsağı Faydaları