GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
27 Kasım 2017 ( 5957 izlenme )
Reklamlar

Ünlü Aşçılar Tarafından Kullanılan 14 Gizli Mutfak Sırrı

1 - Yumurtanın taze olup olmadığını kontrol etmek için, yumurtanın sarısının etrafını saran beyazına dikkat edin. Eğer düzgün bir halka oluşturuyorsa tazedir. Ama toplu durmayıp dağılıyorsa, biraz beklemiş olma ihtimali yüksek.

2 - Biliyorsunuz sebzeleri taze olarak tüketmek, sağlıklı beslenmenin temeli. Bu nedenle yeşillikleri buzdolabında daha uzun süre taze tutmak için folyo kağıdına sarmayı deneyebilirsiniz.

3 - Bir türlü istediğiniz gibi yumurta pişiremiyor musunuz? O zaman kaynadıktan sonra geçmesi gereken süreleri not edin.

4 - Eğer köfte kızartacaksanız baş parmağınızla ortasına biraz bastırın. Bu köftenin pişme süresini azaltıp, pişirmeyi daha basit bir hale getirecek.

5 - Sosisin içini de dışı gibi iyice pişirmek istiyorsanız bıçağınızda sosise kesikler atın.

6 - Pastayı mükemmel bir şekilde kesmek için, bıçağı sıcak suyun altına tutun. Bu hareketiniz, pastanın bıçağa yapışmasına engel olacak.

7 - Ekşi limon bulmakta zorlanıyor musunuz? O zaman size bir tüyo: İnce kabuklu limonlar daha ekşi olurlar!

8 - Bıçağı kullanırken elleriniz terleyebilir ve bıçağın sapı kaygan olabilir. Kısacası bıçak kullanırken elinizin kaymasını önlemek için iki-üç lastiği bıçağın sapına dolayabilirsiniz.9 - Pişmiş bir pizzayı soğuduktan sonra tekrar ısıtıp yemek istiyorsanız, fırına koymadan önce üzerine su püskürtün.

10 - Limon suyunu sprey olarak kullanmak, limon sıkmanın en kullanışlı yöntemi! Bunun için bir fısfısın ucunu limona batırmanız yeterli. Öncesinde limonu biraz ezerek sulandırmayı unutmayın.

11 - Pişmiş bir eti düzgünce dilimlere ayırmak istiyorsanız, damarlarına paralel olarak kesin. Damarlarına dik olarak keserseniz etin parçalanmasına sebep olabilirsiniz.

12 - İşte en yaratıcı mutfak sırlarından biri daha: Kesilmiş olan pastanızın bayatlamasını önlemek için, kesilmiş taraflara bir dilim ekmeği kürdan ile tutturmayı deneyin.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bim 25 Ağustos 2017 Aktüel Ürünler Kataloğu Bu Karışımla Diş Ağrısından Saniyeler İçinde Kurtulun Aktarda satılan ancak kimsenin bilmediği bu bitki Karın Bölgesindeki Yağları eritiyor Arının Bal Yapma Serüveni..SUBHANALLAH