GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
27 Kasım 2017 ( 5995 izlenme )
Reklamlar

Ünlü Aşçılar Tarafından Kullanılan 14 Gizli Mutfak Sırrı

1 - Yumurtanın taze olup olmadığını kontrol etmek için, yumurtanın sarısının etrafını saran beyazına dikkat edin. Eğer düzgün bir halka oluşturuyorsa tazedir. Ama toplu durmayıp dağılıyorsa, biraz beklemiş olma ihtimali yüksek.

2 - Biliyorsunuz sebzeleri taze olarak tüketmek, sağlıklı beslenmenin temeli. Bu nedenle yeşillikleri buzdolabında daha uzun süre taze tutmak için folyo kağıdına sarmayı deneyebilirsiniz.

3 - Bir türlü istediğiniz gibi yumurta pişiremiyor musunuz? O zaman kaynadıktan sonra geçmesi gereken süreleri not edin.

4 - Eğer köfte kızartacaksanız baş parmağınızla ortasına biraz bastırın. Bu köftenin pişme süresini azaltıp, pişirmeyi daha basit bir hale getirecek.

5 - Sosisin içini de dışı gibi iyice pişirmek istiyorsanız bıçağınızda sosise kesikler atın.

6 - Pastayı mükemmel bir şekilde kesmek için, bıçağı sıcak suyun altına tutun. Bu hareketiniz, pastanın bıçağa yapışmasına engel olacak.

7 - Ekşi limon bulmakta zorlanıyor musunuz? O zaman size bir tüyo: İnce kabuklu limonlar daha ekşi olurlar!

8 - Bıçağı kullanırken elleriniz terleyebilir ve bıçağın sapı kaygan olabilir. Kısacası bıçak kullanırken elinizin kaymasını önlemek için iki-üç lastiği bıçağın sapına dolayabilirsiniz.9 - Pişmiş bir pizzayı soğuduktan sonra tekrar ısıtıp yemek istiyorsanız, fırına koymadan önce üzerine su püskürtün.

10 - Limon suyunu sprey olarak kullanmak, limon sıkmanın en kullanışlı yöntemi! Bunun için bir fısfısın ucunu limona batırmanız yeterli. Öncesinde limonu biraz ezerek sulandırmayı unutmayın.

11 - Pişmiş bir eti düzgünce dilimlere ayırmak istiyorsanız, damarlarına paralel olarak kesin. Damarlarına dik olarak keserseniz etin parçalanmasına sebep olabilirsiniz.

12 - İşte en yaratıcı mutfak sırlarından biri daha: Kesilmiş olan pastanızın bayatlamasını önlemek için, kesilmiş taraflara bir dilim ekmeği kürdan ile tutturmayı deneyin.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Böbreklerinizi Bitiren 7 Davranış Devamını Okuyun... LÜTFEN UYANIK OLUN... Biberiye Mucizesi