GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
15 Ocak 2018 ( 3190 izlenme )
Reklamlar

Unutulmuş mucize! Meğer ne çok işe yarıyormuş.


.Ülkemizin her yerinde yetişmeye elverişli bir bitki olan kuzukulağının faydalarını sizin için derledik. Kaynak: Unutulmuş mucize! Meğer ne çok işe yarıyormuş..

Ekşi tadı nedeniyle bazı yörelerde ekşi ot, bazı yerlerde görüntü itibariyle kuzu kulağı da denilen, faydaları saymakla bitmeyen bir bitkidir.

İşte kuzu kulağı bitkisini faydaları… 
➤ Kuzu kulağı bitkisinden yapılan çay ateşi düşürmektedir.
➤ Birçok insanda görülen diş etlerinin çekilmesine ve sık sık kanamasına engel olmanın yanı sıra, ileri safhalarda dişlerin dökülmesine yol açan ve zayıflamaya sebep olan iskorbit hastalığına karşı da oldukça etkilidir.
➤ Mide şişkinliğini giderir.
➤ Mesane tıkanmasını giderir, iştah açar, ishali keser.
➤ Fosfor ve mineraller bakımından da çok zengin bir bitkidir.Günümüzde kuzu kulağı bitkisi unutulmaya başlanmıştır.

Ülkemizde tarlalarda, çayır ve meralarda, ağaç gölgelerinde yetişmektedir.Kuzu kulağı bitkisi çiçeklenmeden önce toplanması gerekmektedir. Bu bitkinin köklerinden yapılan çay idrar arıtıcı, safra söktürücüdür. Yapraklarının haşlanması ise çıbanların iyileştirilmesine yardımcı olur.

Ayrıca güneş yanıklarında da rahatlatıcı etki göstermektedir. Taze kuzu kulağı bitkisini yaprakları topladıktan sonra ezilerek lapası yapılır ve güneş yanığı olan bölgeye dışarıdan uygulanır.Kuzu kulağı bitkisi, halk arasında bilinen güneş çarpması ve buna bağlı bitkinlik durumlarında da iyileştirici etki göstermektedir.Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cildimizin kusursuz görünmesini sağlamak ve lekelerden kurtulmak istiyor musunuz? Bu önemli bilgiyi sevdiklerimizle paylaşalım… Ölüm Anı İnanılmaz.... İbret İÇİN PAYLAŞALIM. İŞTE HELAK EDEN 7 BÜYÜK GÜNAH! ARALARINDA ÖYLE BİRİ VAR Kİ.