GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
30 Nisan 2019 ( 266 izlenme )
Reklamlar

-Üstün Dökmen’in Kü-çük Şeyler Adlı Kitabı-ndan Çok Anlamlı 10 Alıntı

Ekmeğe gösterdiğimiz saygıyı birbirimize göstersek, ne güzel olurdu.
*Ben ülkemde yerdeki ekmeğe tekme atıldığını hiç görmedim. Ama yerdeki insana tekme atıldığını çok gördüm. Yerdeki ekmeklere gösterdiğimiz saygıyı birbirimize de göstereceğimiz günlerin gelmesini diliyorum.
Köy sakinIeri yağmur duasına çıkmışIardı. Bütün köy ahaIisi topIandı. İçIerinden sadece birinde şemsiye vardı. Bu inançtır.

İn*sanoğlu bilmiyor, bilmediğini de bilmiyor.

Allah’ım bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirme gücü ver. Değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenmemi sağla, ikisini ayırt edebilmem için de akıl v*er.

Övgüde, iltifatta mehter adımı gidiyoruz da, olumsuzu söylemekte dörtnalayız.

Siz muhteşem bir evrende yaşayan ve onu beyninde taşıyabilen bir varlıksınız.
Madem böyle muhteşem insanoğlu, o halde niçin böylesine yalnız, mutsuz ve öfkeli…

Yaşamınızda ki küçük şeylerde büyük tatlar bulmak sizin sorumluluğunuzdur.

Bir Çinli bilgenin sözü: Doğduğun zama*n 1’sin,sapsade 1. Zamanla 1’in sağına sıfırlar ek*lersin; diplomaların olu, unvanların, rollerin, rozetlerin olur, evler, arabalar alırsın. Bunların her biri sıfırdır ama 1’in sağına eklendikçe senin değerin artar. Şu hale gelirsin: 100000000000…0

*Bütün bu sıfırların ne zamana kadar değeri vardır? Sen hayatta olduğun sür*ece. Sen öldün, 1 gitti, 00000000…0 oldu, sıfırların hiçbir anlamı kalmadı. İşte “1” bizim psikolojik r*ollerimizi, 0’lar sosyal rollerimizi sembolize eder. Bütün 0′ lar gitse de , 1 hala elimizdedir ve onun değerini bilmeliyiz.

Varoluşumuzu yaşayamadığımız zaman sahip olduğumuz toplumsal rolleri, giderek öz varlığımızdan üstün tutmaya başlıyoruz!

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Böbreklerde biriken toksinleri temizliyor. TARÇIN ve BAL MUCİZESİ! Ödeme Karşı Hurma Suyu Faydaları Florür “Ağzımıza Sürdüğümüz Tehlike”