GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
14 Ocak 2018 ( 2352 izlenme )
Reklamlar

ÜTÜ YAPMANIN PÜF NOKTALARI

1 – Kumaşın parlamasını önlemek için, ütü bezini ıslatın ve sıkın.Islak bezi parlayan kısma yerleştirin ve ütüleyin. O bölge kuruyana kadar işlemi birkaç kez daha tekrarlayın.

2 – Ütü yaparken, ütü masasının kılıfının altına alüminyum folyo yerleştirin, sıcaklığı geri yansıtır ve kırışıkların hızla açılmasını sağlar.

3 – Çamaşırlarınızı hafif nemliyken toplayıp hepsini ard arda ütüleyin dolaplarınıza yerleştirin. Hem elektrikten tasarruf etmiş olun, hem de dışarı çıkarken daha keyifli hazırlanın.

4 – Kırışıkları zor açılan çamaşırları ütülerken zorlanıyorsanız, çamaşır yumuşatıcısı koyulmuş suda 1 saat kadar bekletip sıkın ve hafif nemliyken yukardaki yöntemle ütüleyin, kırışıklar çok kolay açılacaktır.

5 – Ütü yapmadan önce giysilerin iç etiketlerini mutlaka okumalıve uygun ısı derecesinde ütüleminiz uygun olacaktır. 6 – Ütü suyunuza parfüm ya da esans eklerseniz çamaşırlarınız mis gibi kokacaktır.

7 – Hafif lekeli ve tam temizlenmemiş kıyafetleri ütülemeyin çünkü üzerindeki leke sıcağın etkisiyle çıkması çok güç bir lekeye dönüşecektir. 8 – Sararan kısımları, oksijenli su ile silerseniz iyi bir sonuç elde edersiniz.

9 – Ütüyü bastırmayın. Ütünün kumaşa uyguladığı kuvvet değil ısı ve buhar etki etmektedir. 10 – İpeklere asla su püskürtmeyin ve her zaman tersinden ütüleyin.

11 – Ütüye iz çıkmaması için düğme, kopçak, fermuar gibi yerlerde ütüyü gezdirmeyin. 12 – Kadife kıyafetleri olabildiğince buhar gücüyle ütülemeye çalışın. Eğer buhar yeterli olmazsa kumaşı tersinden ütüleyebilirsiniz.

Kaynak: pufnoktalari.net

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kim Bu Duaları okursa eline para geçer.. Evlilik Programına Çıkan Erkekler Beni Ey Dinleyin Afrin semalarında ilginç görüntü.. Evlilik Programına Çıkan Kızlar Beni Ey Dinleyin