GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
14 Ocak 2018 ( 2389 izlenme )
Reklamlar

ÜTÜ YAPMANIN PÜF NOKTALARI

1 – Kumaşın parlamasını önlemek için, ütü bezini ıslatın ve sıkın.Islak bezi parlayan kısma yerleştirin ve ütüleyin. O bölge kuruyana kadar işlemi birkaç kez daha tekrarlayın.

2 – Ütü yaparken, ütü masasının kılıfının altına alüminyum folyo yerleştirin, sıcaklığı geri yansıtır ve kırışıkların hızla açılmasını sağlar.

3 – Çamaşırlarınızı hafif nemliyken toplayıp hepsini ard arda ütüleyin dolaplarınıza yerleştirin. Hem elektrikten tasarruf etmiş olun, hem de dışarı çıkarken daha keyifli hazırlanın.

4 – Kırışıkları zor açılan çamaşırları ütülerken zorlanıyorsanız, çamaşır yumuşatıcısı koyulmuş suda 1 saat kadar bekletip sıkın ve hafif nemliyken yukardaki yöntemle ütüleyin, kırışıklar çok kolay açılacaktır.

5 – Ütü yapmadan önce giysilerin iç etiketlerini mutlaka okumalıve uygun ısı derecesinde ütüleminiz uygun olacaktır. 6 – Ütü suyunuza parfüm ya da esans eklerseniz çamaşırlarınız mis gibi kokacaktır.

7 – Hafif lekeli ve tam temizlenmemiş kıyafetleri ütülemeyin çünkü üzerindeki leke sıcağın etkisiyle çıkması çok güç bir lekeye dönüşecektir. 8 – Sararan kısımları, oksijenli su ile silerseniz iyi bir sonuç elde edersiniz.

9 – Ütüyü bastırmayın. Ütünün kumaşa uyguladığı kuvvet değil ısı ve buhar etki etmektedir. 10 – İpeklere asla su püskürtmeyin ve her zaman tersinden ütüleyin.

11 – Ütüye iz çıkmaması için düğme, kopçak, fermuar gibi yerlerde ütüyü gezdirmeyin. 12 – Kadife kıyafetleri olabildiğince buhar gücüyle ütülemeye çalışın. Eğer buhar yeterli olmazsa kumaşı tersinden ütüleyebilirsiniz.

Kaynak: pufnoktalari.net

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ayak tırnak mantarına doğal tedaviler.. BİZE RESMEN BÖCEK YEDİRMİŞLER! TABAĞINIZDAKİ BÖCEK! Sivrisinek ısırığı yüzünden iki bacağından oldu Limon Suyu ve Sarımsak Mucizesi