GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
16 Ağustos 2018 ( 2887 izlenme )
Reklamlar

Uzmanların Önerdiği Bu Egzersizle Ayak Ağrısından Kurtulun

Vücudumuz öyle değişik bir mekanizmaya sahiptir ki bütün kemiklerimiz birbiriyle uzaktan ve yakından bağlantılıdır. Herhangi bir yerde sorun oluştuğunda bunu vücudumuzun her yerinde hissederiz. Mesela ayağınızdaki bir ağrı bacağınızın ağrımasına yol açabilir. Öte yandan ayağınız ağrıdığında evde yapabileceğiniz bazı hareketler var.

Topuk havada Baldır ikiz kası ve çapraz bağlar ayak sağlığınız için çok önemli. Bir tahtanın üzerine çıkın. Ayak uçlarınızı basın ve topuklarınız havada olsun. Böyle dayanabildiğince bekleyin ve bunu haftada 10 kez yapın.

Ayak gevşetme Bu hareketi yaptıkça ayağınızın daha esnekleştiğini göreceksiniz. Hemen bir sandalyeye oturun ve bir ayağınızı diğer dizinizin üstünde bekletin. Şimdi parmak uçlarınızı sırayla ileri ve geriye doğru çekin. Hareket sayesinde ten ve kas dokuları esnekleşir. Bu şekilde 10 saniye boyunca aynı hareketi 10 kez tekrarlayın.

Tenis topuyla ayak egzersizi Tenis topu ile ayağınıza muhteşem şekilde masaj yapabilirsiniz. Tenis topunun üzerine hafifçe basın ve ileriye-geriye doğru hareket ettirin. Bir sonraki ayağa geçmeden bir dakika bunu tekrarlayın. Kan dolaşımınız da hızlanacak.

Ayak parmağı gevşetme Parmaklarınızın arasından kalın bir lastik geçirin. Lastiğin dayanıklı olması çok önemli. Aksi halde egzersizi gerçekleştiremezsiniz. Şimdi parmaklarınızın arasından geçirdiğiniz lastiği kendinize doğru çekip beş saniye bekleyin. Bunu 10 kez tekrarlayın.

Ayak parmağını güçlendirme Önce yere küçük bir havlu koyun. Parmak uçlarınızla havluyu tutun ve kendinize doğru çekmeye çalışın. Ayrıca havlu yerine zar benzeri bir nesne de kullanmanız mümkün. Hareketi günde 4-5 kez tekrarlayın.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Evinizden Elma Sirkesi Eksik etmeyin gerçek bir mucize.. LAHANA YAPRAĞI MUCİZESİ… BAKIN NEYMİŞ Neye iyi geliyormuş.. KIZ EVLAT SAHİPLERİNE MÜJDE (Mutlaka oku ve paylaş) Define Arayan Adam Öyle Bir Şey Buldu ki .