GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
20 Şubat 2018 ( 917 izlenme )
Reklamlar

Yaş Aldıkça Daha Güzel ve Dinç Olmak İçin Öneriler!

1.Mutlaka sevin. Bir insanı, bir çiçeği, bir ağacı, bir kuşu… Ama mutlaka sevin!

Yaş Aldıkça Daha Güzel ve Dinç Olmak İçin Öneriler!
1.Mutlaka sevin. Bir insanı, bir çiçeği, bir ağacı, bir kuşu… Ama mutlaka sevin!
2.Hayat dolu olun! Enerjinizi düşürmemeye çalışın.
3.Tembel ve üşengeç olmayın. İşlerinizi ertelemeyin ve ne işiniz varsa yapmanız gereken zamanda yapıp zihninizi rahatlatın.

4.Mutlaka bir hobi edinin, severek yapacağınız bir uğraşınız olsun.
5.Evinizin önünde ya da bir sitede oturuyorsanız onun bahçesine mutlaka birkaç tohum ekin, tohumlar büyüdükçe sizin de mutluluğunuz büyüyecek!
6.Olayların kötü taraflarına değil iyi taraflarına odaklanın!

7.Mutlaka tebessüm edin! Gülümsemek karşınızdaki insanları mutllu edeceği gibi, onların mutluluğu size de yansıyacaktır.
8.Mutlaka temiz giysiler giyinin.
9.İnsanlarla muhabbet edin. Sokaktaki satıcıdan, marketteki kasiyere kadar herkesle ortak bir sohbet konusu bulabilirsiniz.

10. Spor yapın, hayatınızı aktifleştirin! Vaktiniz olmayabilir ama otobüsle gideceğiniz yere bir durak önce inip biraz yürümek bile hayatınızı aktifleştirmek için iyi bir adımdır.
11.Lütfen uykunuza özen gösterin, en az 7-8 saat uyumaya çalışın. Vücut ve zihin uykudayken dinlenir ve dinlenmiş olarak uyandığınız gün daha verimli geçer!
12.Yemeklerinizi kendiniz pişirin, sevdiğiniz dostlarınızı sıklıkla çağırıp birlikte vakit geçirin.

13.Ekmeği azaltın, sebzeyi çoğaltın! Ekmeksiz de doyabileceğinizi biliyor muydunuz?
14.Günde en az 10 bardak su için! İçeceğiniz suyun içine biraz limon sıkıp birkaç dilim salatalık atmanız, su içmeyi daha zevkli hale getirecektir.
15.İnsanların değil kendi kararlarınızla yaşayın. Tabi ki akıl almak istişare etmek çok önemlidir ama mutlaka kalbinize uygun olan kararı verin.

16.Size pozitif enerji veren, sizi karamsarlıktan uzaklaştıran insanlarla arkadaşlık kurun!
17.Biraz daha hoşgörülü olun ve insanlara önyargıyla yaklaşmayın!
18.İnsanlar hakkında kötü düşünceler düşünmeyin ve insanların dedikodusunu yapmayın. Dedikodu hem günahtır hem de yapan kişiyi içten içe kemiren, hayatına hiçbir katkı sağlamayan boş laftan başka bir şey değildir!
Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Damarlarda Biriken Kolesterolü Temizleyin Erkan TOPUZ’dan Kansere Dur Diyecek Tavsiyeler Hatay Künefesi'nin dayanılmaz cazibesi! Akdeniz Hatay Sofrası Diyaliz hastası olmamak için derhal bu alışkanlıklarınızı terk edin !