GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
14 Mart 2018 ( 26281 izlenme )
Reklamlar

Yatmadan Önce Muzu Kaynatıp Suyunu İçerseniz Bakın Ne Oluyor..

İhtiyacınız olanlar, bir muz, bir tencere, biraz su, bir de isterseniz bir tutam tarçın…

Önce tencerede suyumuzu kaynatıyoruz. Sonra muzumuzu, uçlarını kesip, kabuklarıyla birlikte tencereye yerleştiriyoruz. 10 dakika kadar demlenmesini bekliyoruz. Demlendikten sonra bir fincana güzelce süzüyoruz. İsterseniz bu aşamada bir tutam tarçın da şahane oluyor. Ve afiyet olsun…Bu çayı içtikten sonraki bir saat içinde uyku garantili. Üstelik kaslarınızı gevşetip uyku kalitenizi yükselttiği için sabah çok dinç ve enerjik uyanacaksınız. Uykusuzluk problemleriniz sona erecek.

Ya muz ne olacak? Kabuklarını soyup biraz tarçınla mis gibi bir tatlıya dönüştürebilirsiniz.

Peki nasıl oluyor? Muz, özellikle de kabukları, magnezyum ve potasyum açısından çok zengin bir meyve. Magnezyum uyku bozukluklarının tedavisinde çok etkili bir madde. Potasyumla bir araya geldiğinde ise kasların gevşemesini sağlıyor. Dolayısıyla uyku için muhteşem bir yardımcı oluyor.Öte yandan bu çay için mümkünse organik muz kullanın. Organik muz bulamıyorsanız da muzunuzu sıcak suya atmadan önce çok iyi temizleyin. Zira muzu kabuğuyla birlikte kaynattığınız için, kabukta birikmiş olabilecek zararlı maddelerin suya geçme ihtimali var.

Muzun bilinmeyen faydaları; 
– Evinizdeki bitkilerin yapraklarını partlatmak için muz kullanabilirsiniz 
– Boyası eskiyen ayakkabınıza muz sürüp, ıslak bir bezle silerek yeniden parlatabilirsiniz 
– Muz kabuğunun içi ile dişlerinizi ovarak beyazlatabilirsiniz

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Öksürükten Bir Gecede Kurtulmanın Mucize Yolu SÜTLÜ ARI POLENİ KARIŞIMI PROSTAT HASTALIĞINA ŞİFA OLUYOR Sırp Spiker Peygamberimizle S A V) alay ederken ölüyor Sübhanallah Defnedilen Kabirden Ses Gelince Açtılar Bakın ne ile Karşılaştılar... İBRETLİK...