GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
21 Şubat 2018 ( 3827 izlenme )
Reklamlar

YEMEĞİ HAZIRLAYAN ÇOK DİKKATLİ OLMASI LAZIM..!


Bir keresinde Allâh-û Teâlâ nın Büyük Evliyalarından Şah-ı Nakşibend KaddesAllahu Sırrahu, Aziz Gadyut denilen bir beldeye gitti..

Orada sevenlerinden birisi onlara yemek ikram etti.. Bu Büyük Veli bir müddet yemeğe baktıktan sonra, Buyurdu ki;
“Biz bu yemeği yiyemeyiz.. yemek sahibi

“Efendim kazancım helal yoldandır” dedi..Şah-ı Nakşibend KaddesAllahu Sırrahul Aziz Buyurdu ki; “Evet bu yemekler helal yoldan temin edilmiş.. Lakin Bu yemekleri pişiren kimse, öfke halinde pişirmiş..

Eğer bizde yersek bizde öfkeli oluruz.. Onun için biz bu yemeği yiyemeyiz..  Sonra şöyle devam etti: N”Bir yiyecek şayet gaflet içinde, öfkeyle hazırlansa,  onda hayır ve bereket yoktur..

Zira ona nefis ve şeytan karışmıştır.. Böyle bir yemeği yiyen kimsede mutlaka bunun tesiri meydana gelir..” Demek ki, insan yemek hazırlarken hangi halette ise o hali yemeğede tesir ediyor..

Ve o yemeği yiyene de o halet tesir ediyor.. O zaman Yemek yapan kişinin üzerine bazı hükümlülükler geliyor.. Her kim yemeği yapacaksa o esnada Kalpten ve muhabbetle yapacak..

Besmele ile başlayıp, zikir ile devam edip, salavat ile bitirecek ki, o zikrin o salavatın ve de güzel niyetin tesiri olsun..
Ve sürekli yemek hazırlarken Dilini o esnada Allâh-u Teâlâ nın zikri ile meşgul edecek..

Ve Niyet edecek ki; “Ya RABB’i, kim bu yiyeceklerden ve içeceklerden yerse, onlara öyle bir güç ve kuvvet ver ki, SENİ zikredebilsinler, SANA ibadet edebilsinler, Salih ameller yapmaya muvaffak olsunlar..” gibi güzel niyetler demelidir
ve hazırlamalıdır..Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ANNE VE KAYNANA FARKI DÜET DEDİĞİN BÖLE OLUR MAŞAALLAH Bu 6 besin akciğerleri temizliyor! Vücudunuz Sizi Uyarıyor – Gluten Duyarlılığınız Olduğunun 9 Belirtisi