GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
14 Mart 2019 ( 2448 izlenme )
Reklamlar

- İş Fır-satı..

Yüzlerce İlkokul Mezununa İş Fırsatı.. Türkiye İş Kurumu İŞKUR 2019 senesinde toplamda 2 milyon kişiye istihdam imkanı sağlamak amacıyla çalışmalarını son hızıyla sürdürüyor. Yapılan son açıklamaya göre yüzlerce ilkokul mezunu için istihdam sağlanacak.

İŞKUR yapılacak son alımların hem kamuya hem de özel sektöre yapılacağını söyledi. Personel arayan özel şirketler ve personel alımı duyurusunda bulunan kamu şirketlerinin alacağı personellerden yalnızca ilkokul diploması istediği belirtildi. Yapılan son açıklamaya göre de İŞKUR özellikle güvenlik görevlisi ihtiyacının çok fazla olduğunu söyledi.

 

 

Güvenlik Görevlisi İçin Aranan Şartlar İŞKUR alınacak olan güvenlik görevlileri için aranan şartları da açıkladı. Açıklamalara göre lise mezunu olmak gerekmiyor. Yani ilkokul mezunu olup hem özel sektöre hem de kamuya güvenlik görevlisi olabilirsiniz. Aranan şartlar şu şekilde:

 

 

T.C vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Silahlı güvenlik görevlileri için ise 21 yaşında büyük olmak, Güvenlik kimlik kartına sahip olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, En az ilköğretim mezunu olmak   Kamera sistemleri izleme/kullanma konusunda tecrübeli,Sağlık problemi bulunmamak,Askerlik hizmetini tamamlamış ya da en az iki yıl süreyle tecil ettirmiş olmak, Vardiyalı mesai sisteminde görev alabilecek, iletişim becerisi gelişmiş, kendini ifade yeteneği bulunan.

 

 

Başvuru Nasıl Yapılıyor? İŞKUR üzerinden yayınlanmış olan ilana göre toplamda 2 bin personel alınacak. Başvuru yapmak için esube.iskur.gov.tr sitesine girip buradan başvuru formu doldurmak gerekiyor.

 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yeni Gelin’in Derdi Hikayesi Vücutta önemsemediğimiz belirtiler aslında ciddi hastalıkların habercisi olabilir.. BİR MİLYAR KİŞİ BU SORUNU YAŞIYOR Sabah Limonlu Ilık Su İçmenin 10 Faydası