GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
11 Aralık 2017 ( 2305 izlenme )
Reklamlar

Zerdeçal İle Bembeyaz Dişleriniz Olsun

Zerdeçal, diş beyazlatma aşıkları için oldukça etkilidir.

Dişlerinizi zerdeçal ile fırçalamanın, dişlerinizi genelde yaptığınız gibi fırçalamanızdan ve 3-5 dakika süreyle fırçaladıktan sonra bıraktığı etkiyi gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız.

Çeşitli diş beyazlatma ürünleri, dişleri beyazlatmak için mükemmel bir şekilde çalışsa da, yüzme havuzlarını dezenfekte etmek için kullanılan klor dioksit bileşimini kullanır; dişlerin üst katmanını korozyorsa ağza uygulanmamalı ve bu dişlerde kimyasal yanıklara neden olmasının yanı sıra dişeti veya kalıcı hasar ve hatta diş kaybına yol açabilir.

Zerdeçal, Asya mutfağında çok popüler bir baharat iken, aktif bileşeni “curcumin” sayesinde sağlığa getirdiği büyük fayda oldukça iyi bilinir. İltihaplanma ve artrit gibi diğer sağlık sorunlarını önleyebilir, ayrıca kalp hastalığı ve Alzheimer gibi kronik hastalıkların önlenmesinde etkili olan, hücrelere ve DNA’ya hasar vermeyi önlemeye yardımcı olan antioksidan özelliklere sahiptir. Daha da kötüsü, diş beyazlatma için etkilidir.


Parlak beyaz dişler için ev yapımı zerdeçal macunu
Diş tozu: 1/8 çay kaşığı, organik zerdeçal tozu ve 1 özel diş fırçası

Hazırlık:

1. Fırçayı ıslatın

2. Zerdeçal tozuna sürün

3. Dişlerini normal şekilde kırın, ancak bittiğinde ağzınızı çalkalamayın.

4. Zerdeçal hareketi yaklaşık 3-5 dakika bekletin.

5. Sonra tükürüp ağzını bol miktarda suyla yıkayın.

6. Bundan sonra dişlerinizi düzenli diş macunu ile tekrar fırçalayın ve durulayın.

7. Çünkü ağzınızın köşelerinde sarı bir şey fark ederseniz, küçük sabun veya yüz yıkama ile yıkayın; çünkü dişlerinizdeki kalan zerdeçal sarısı rengi bırakır, durulama iyi beyaza tutmak için önemli bir adımdır.

Zerdeçal Temelli Diş Macunu:

İsterseniz kullanımı kolay bir zerdeçal hamur alın,

¼ çay kaşığı organik zerdeçal tozu,

1/8 çay kaşığı eritilmiş hindistancevizi yağı ve özel bir diş fırçası oluşturmak için biraz hindistancevizi yağı gerekir.

Hazırlık:

1. Baharat tozunu ve hindistancevizi yağını bir kapta karıştırın.

2. Diş fırçanıza takın.

3. Ağzınızı durulamadan normalde yaptığınız gibi dişlerinizi kırın.

4. Doğal diş macunu uygulamaya başlamak için 3-5 dakika bekletin.

5. Ardından, bol miktarda su ile iyice yıkamaya devam edin ve hem dişler hem de diş etleri üzerindeki baharat kalıntılarının çoğunu çıkarmaya çalışın.

6. Dişinizi her zamanki diş macunu ile sıkın ve durulayın.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vücudunuz D Vitamini Eksikliğiniz Olduğunu Bu 13 İşaretle Gösteriyor Ayetel Kürsi ile Yapılan Dilek Duası Kozalaktan Gelen Şifa İltihapları Hemen Kurutuyor. Bayburtlu kediyi izlemeyen kalmadı gülmek garanti :)